دوربین های مربعی شکل اپل و گوگل با ظاهری جدید

دوربین های مربعی شکل اپل و گوگل با ظاهری جدید

دوربین های مربعی شکل اپل و گوگل با ظاهری جدید

در شبی که گذشت ، گوگل طرح پنل پشتی گوشی پیکسل 4 رو افشا کرد و مشخص شد که گوشی پیسکل 4 مانند گوشی آیفون 11 از ماژول مربع شکل بزرگی برای دوربین ها استفاده کرده است . اکنون که دو غول گوشی دنیا یعنی اپل و گوگل روی به برآمدگی وسیع برای تعبیه دوربین آورده اند به نظر می رسد که جدیدترین ترند طراحی در بین گوشی ها طراحی دوربین های مربعی شکل اپل و گوگل خواهد بود .

آیفون 11(یا هر عنوانی که اپل برای آن در نهایت انتخاب خواهد کرد) و پیکسل 4 تنها گوشی هایی نیستند که از پنل مربع شکل برای دوربین استفاده کرده اند برای مثال می توانیم به گوشی هواوی میت 20 پرو اشاره کنیم که در ادامه شما می توانید تصاویر این گوشی هوشمند را مشاهده کنید .

در سال های گذشته نوکیا در مدل های N8 و PureView 808 دوربین بزرگی در پنل پشتی این گوشی ها تعبیه کرد و به کاربران وعده داد که این دوربین ها کیفیت بسیار بیشتری نسبت به دوربین ها گذشته به ارمغان خواهند آورد . اما پس از گذشت سال ها آزمون و خطا و حرکت به سمت زیباسازی طراحی دوربین ، به نظر می رسد که شرکت های گوشی سازی به این نتیجه رسیده اند که بهتر است طراحی و زیبایی دوربین را فدای کیفیت کنند و اولویت را در کیفیت تصویر برداری قرار دهند .

گوشی آیفون 11

مشکل اصلی ، استفاده گوگل و اپل از این تکنولوژی نیست بلکه مشکل از آنجایی شروع می شود که این تصمیم تاثیر بر کل صنعت گوشی های هوشمند بجا می گذارد . ماژول مربعی شکل به خصوص در شکل و شمایل کنونی اصلا ظاهر زیبایی ندارد ولی به هر دلیلی کمپانی های گوگل و اپل تصمیم گرفته اند تا از این ماژول استفاده کنند . از آنجایی که سابقه بسیاری از شرکت های گوشی سازی را در الگو برداری از اپل میدانیم باید به زودی شاهد رونمایی از گوشی هایی بسیاری باشیم که از این مشخصه و ماژول استفاده می کنند .

حتما بخاطر دارید زمانی که گوگل در نمایشگر بزرگ آیفون X خود بریدگی ایجاد کرد ، خیلی سریع بسیاری از برند های گوشی سازی این مشخصه را به گوشی های خود انتقال دادند و یا زمانی که اپل جک هدفون را از بدنه خود حذف کرد بسیاری از برند ها درپی این اقدام اپل ، سریع شروع به حذف جک هدفون گوشی های خود کردند .

پیکسل 4
پیکسل 4

البته نباید در زمینه همه تقصیر ها را گردن اپل و گوگل انداخت چرا که برخی از این تغییرات به فرایند مهندسی بر می گردد . در بین سازندگان گوشی رقابت های بسیاری بر سر طراحی و تعبیه دوربین و لنز با کیفیت بهتر وجود دارد اما بنده گوشی ها هم ظرفیت محدودی دارد . زمانی که شما قصد دارید سه دوربین (مانند آیفون 11) ، چهار دوربین ( مانند سامسونگ اس 10 پلاس 5G ) و 5 دوربین (مانند نوکیا 9) در پنل پشتی تعبیه کنید باید بخش قابل توجهی از بدنه را به دوربین ها اختصاص دهید . اما علی رغم این همه محدودیت بازم می شود دوربین ها به گونه ای روی پنل چینش کرد که طراحی بدنه به خوبی حفظ شود . اما برند های اپل و گوگل نشان دادند که علاقه زیادی به این رویکرد ندارند .

متاسفانه به نظر می رسد این تغییرات آمده اند که بمانند . توجه داشته باشید گوگل و اپل در زمینه تغییرات عملکرد بسیار کندی دارند ، احتمالا تا 3 سال آینده در گوشی های این دو شرکت باید شاهد تعبیه ماژول های بسیار بزرگ برای دوربین باشیم . پس بهتر است که از همین الان خودتان را برای این تغییرات آماده کنید و به این شرایط عادت کنید .

منبع : The Verge

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها