6 اصل اساسی در مورد باتری های موبایل و مراقبت از آنها

6 اصل اساسی در مورد باتری های موبایل و مراقبت از آنها

6 اصل اساسی در مورد باتری های موبایل و مراقبت از آنها

باتری های گوشی موبایل جزء اصلی ترین اجزای گوشی های موبایل شما هستند و بدون وجود باتری گوشی شما فقط یک ماکت محسوب میشه و هیچ کارایی برای شما نداره . در ادامه این مقاله قصد داریم تا 6 اصل اساسی در مورد باتری های موبایل و مراقبت از آنها رو براتون شرح بدیم .

باتری گوشی موبایل را بیشتر را بشناسید

باتری های گوشی موبایل از اصلی ترین اجزای تلفن های همراه محسوب می شوند . باتری ها با اتصال به برق خود را شارژ می کنند و برای کار کردن سایر اجزای گوشی آن انرژی را مصرف می کنند . در واقع باید به این نکته توجه کنید که اگر باتری نباشد ، گوشی موبایلی هم نیست .

شما تا چه حد در مورد باتری گوشی خودتون اطلاعات دارید ؟

نکاتی در مورد باتری ها وجود دارد که به عنوان یک کاربر در رابطه با باتری باید آنها را بدانید . رایا استور قصد دارد تا شما را با 6 اصل اساسی در مورد باتری های موبایل و مراقبت از آنها آشنا کند .

مشاهده                               مشاهده                                 مشاهده                               مشاهده

مشاهده کامل لیست باتری های اورجینال

اصل اول : زمانی که باتری را به شارژر وصل کردید حتما نباید شارژ باتری فول شود!

یک تفکر اشتباه در میان عموم قرار گرفته است که زمانی که باتری را به شارژر متصل می کنیم نباید قبل از فول شدن آن را از پریز برق جدا کنیم چرا که به باتری صدمه می زند و باعث کوتاهی عمر باتری می شود ، اما این باور بسیار بسیار اشتباه میباشد چرا که شما در هر زمانی از مرحله شارژ شدن می توانید باتری را از برق جدا کنید و از آن استفاده کنید .

باید این را بدانید که ریشه این تفکر اشتباه از زمان باتری های نیکل کادمیومی شکل گرفت . باتری های نیکل کادمیومی در برابر فول شارژ نشدن بسیار حساس بودند و اگر به صورت کامل شارژ نمی شدند به آنها صدمه وارد می شد و باعث کاهش عمر آنها میشد . اما باتری های لیتیوم یونی که امروزه در تلفن های همراه مورد استفاده قرار می گیرد اصلا با این مشکل کاری ندارند و شما می توانید بصورت آزادانه و با خیال راحت در هر لحظه و هر زمانی باتری گوشی خودتون رو از برق جدا کنید .

خرید انواع باتری اورجینال و با کیفیت از فروشگاه آنلاین رایا استور

 مشاهده                                               مشاهده                                               مشاهده

حتما بخوانید   5 فرق اساسی بین باتری اصلی و تقلبی سامسونگ

مشاهده کامل لیست شارژر های اورجینال

اصل دوم : شارژ کردن باتری گوشی به مدت طولانی (شب تا صبح) هیچ آسیبی به باتری وارد نمی کند !

بسیاری از مردم بر این باورند که شارژ کردن باتری به مدت طولانی به باتری آسیب وارد می کند . منظور از مدت طولانی شارژ کردن باتری از شب تا صبح میباشد . باید این را بدانید که تلفن های هوشمند امروزی بسیار پیشرفته تر از آن هستند که در برابر این چنین مسائل پیش پا افتاده ای بخواهند صدمه ببینند .

تلفن هوشمند شما تنها تا زمانی که گوشی شما 100% شارژ شود از انرژی برق ورودی استفاده می کند و به محض اینکه باتری گوشی شما 100% می شود و ظرفیت باتری پر می شود انرژی ورودی توسط موبایل هوشمند شما قطع شده و هیچ انرژی دریافت نمی کند .

6 اصل اساسی در مورد باتری های موبایل و مراقبت از آنها

بنابراین اگر باتری گوشی شما به مدت طولانی مثلا از شب تا صبح به شارژر متصل شد هیچ نگران نباشید چرا که هیچگونه تاثیر منفی روی عمر و کارکرد باتری شما ندارد .

اصل سوم : اجباری به استفاده فقط از شارژر های اورجینال نیست!

سعی کنید هیچوقت از شارژر های تقلبی و بدون کیفیت استفاده نکنید . اما این باور غلط که به هیچ وجه نمی شود از شارژر های مناسب دیگر و یا اورجینال سایر برند ها استفاده کرد را از ذهن خودتان خارج کنید . برخی از افراد این تصور اشتباه را با خود دارند و فکر می کنند که اگر از شارژر های دیگر و سایر برند ها برای شارژ گوشی خودشان استفاده کنند به باتری آنها آسیب وارد می شود . اما این فقط یک باور اشتباه است که در ذهن و تفکر افراد افتاده است .

آیا من می تونم از شارژر های مناسب و با کیفیت سایر برند ها برای شارژ کردن گوشی استفاده کنم ؟

در پاسخ به این سوال باید جواب دهیم بله . برای اینکه هیچ مشکلی پیش نیاید و همه چیز خوب باشد فقط کافیست مشخصات شارژری که قصد دارید از آن استفاده کنید را بدانید . مثلا کافیست شدت جریان خروجی با شدت جریان شارژر اصلی و اورجینال شما یکی باشد .

شاید این نکته هم برای شما جالب باشد که بدانید شارژر هایی که شدت جریان بیشتری نسبت به شارژر اورجینال گوشی شما دارند هیچ مشکلی ایجاد نمی کنند و فقط باعث می شوند که باتری شما زودتر شارژ شود .

پس همین امروز این باور غلط را که نمی توان از شارژری به غیر از شارژر اصلی برای شارژ کردن باتری گوشی استفاده کرد را از فکرمون پاک کنیم . فقط برای استفاده از شارژر دیگه ای به جز شارژر اصلی خودتون کافیه که از ساخت مطلوبی بر خوردار باشه و استاندارد های لازم رو داشته باشه .

اصل چهارم : برای جلوگیری از خالی شدن سریع باتری گوشی باید از اپلیکیشن های خاصی استفاده کرد !

اپلیکیشن های زیادی هستند که ادعا دارند می توانند از سریع خالی شدن باتری شما جلوگیری کنند . اگرچه ادعا آنها تا حد زیادی صحت دارد اما استفاده از اپلیکیشن تنها روش برای جلوگیری از خالی شدن سریع باتری شما نمی باشد .

حتما بخوانید   هدفون وان مور - بررسی تخصصی هدفون وان مور Triple Driver

آیا من می تونم بدون استفاده از اپلیکیشن از سریع خالی شدن باتری گوشیم جلوگیری کنم ؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم بله . شما با اطلاع دقیق از وضعیت گوشی خودتون می تونید از سریع خالی شدن باتری گوشی خودتان جلوگیری کنید .

اپلیکیشن ها چه کاری انجام می دهند ؟

اپلیکیشن ها برای کاهش سرعت خالی شدن باتری ، عملکرد برنامه های غیر ضروری در پس زمینه را متوقف می کنند ، اتصالات غیر ضروری نظیر بلوتوث ، جی پی اس و .. را که ضرورتی برای روشن شدن ندارند را خاموش می کند ، نور صفحه نمایش را کاهش می دهند و ..

6 اصل اساسی در مورد باتری های موبایل و مراقبت از آنها

آیا کاربر بدون نصب اپلیکیشن می تواند از سرعت خالی شدن باتری گوشی خود بکاهد ؟

بله ! برای انجام این کار کافیست که مراحل زیر را انجام دهید

  • همیشه شدت نور صفحه نمایش را تا حد امکان پایین بیارید .
  • اپلیکیشن های غیر ضروری در پس زمینه را در صورت امکان حذف و در غیر این صورت غیر فعال کنید .
  • با تحلیلی موجود روی پردازنده را کاهش دهید .
  • اتصالات غیر ضروری بلوتوث ، جی پی اس و … را خاموش کنید .
  • ….
  • حالت ذخیره سازی انرژی (Battery Saving Mode) را فعال کنید .

با انجام این مراحل شاهد خواهید بود که باتری گوشی شما بدون نیاز به نصب اپلیکیشن خاصی ، دیرتر خالی می شود .

اصل پنجم : استفاده از گوشی در حین انجام کار هیچ آسیبی به آن وارد نمی کند !

بسیاری از افراد بر این باور هستند که اگر زمانی که گوشی در حال شارژ شدن است از آن استفاده کنیم به باتری آن صدمه وارد می شود ، اما این باور بسیار غلط میباشد چرا که انجام کار با گوشی در حین شارژ شدن هیچ تاثیر منفی روی باتری ندارد . تنها اثر منفی که دارد این است که شارژ مجدد گوشی زمان بیشتری به طول خواهد انجامید چرا که پس زمینه موبایل در حال اجراست و سخت افزار گوشی نیز در حال استفاده از باتری میباشد . واگرنه هیچ آسیب دیگری ندارد .

البته توصیه رایا استور این است که در حال شارژ شدن به مدت طولانی با گوشی کار نکنید مثلا به مدت طولانی بازی نکنید چرا که گوشی شما داغ خواهد شد و اگر این داغ شدن ها به تعداد زیاد ایجاد شوند روی باتری در دراز مدت تاثیر خواهد گذاشت . در غیر این صورت هیچ تاثیر منفی دیگه ندارد .

اصل ششم : تعویض باتری گوشی را به متخصص بسپارید !

6 اصل اساسی در مورد باتری های موبایل و مراقبت از آنها

این یک واقعیت است که باتری های گوشی موبایل به مرور زمان از ظرفیت نهایی آنها کاسته می شود و این امر باعث خواهد شد روی دوره های زمانی مشخص نیاز به تعویض باتری موبایل میباشد . زمانی که تعویض باتری گوشی خود را داشتید حتما آن را به یک فرد مورد اعتماد و متخصص بسپارید چرا که باتری برخلاف شارژر باید کاملا اورجینال و اصل باشد .

به دلیل حساسیتی که باتری های لیتیوم یونی گوشی های موبایل دارند، باید در حین تعویض آن‌ها خیلی دقیق عمل شود و احتیاط های لازم صورت پذیرد.

باتری 

نظرات (1)

خیلی عالیه . حتما مطالعه کنید . 6 اصل اساسی در مورد باتری های موبایل و مراقبت از آنها

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها