info@rayastor.ir 021-6652-1075
ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

×
Previous
Next

جدید ترین

جدیدترین باتری های اضافه شده را در اینجا پیدا کنید

سامسونگ

باتری های سامسونگ را اینجا پیدا کنید

آخرین مطالب وبلاگ

بهترین و آخرین محصولات ما در این صفحه

توضیحات

باتری موبایل چیست؟

در این مطلب از سایت رایااستور قصد داریم تا به بررسی همه جانبه درمورد خرید باتری موبایل، بپردازیم که شامل ساختار،نحوه فعالیت، و مواد تشکیل دهنده و همینطور عمر مفید آن می باشد؛ و همینطور می خواهیم راه های مختلف تشخیص باتری موبایل اصلی از تقلبی را برایتان بیان کنیم. باطری موبایل منبع تغذیه، ولتاژ و جریان مورد نیاز دستگاه را برای روشن شدن و مصرف انرژی در تلفن همراه را فراهم می کند. مشخصه های اصلی برای نحوه ی ساخت باتری موبایل ولتاژ و جریان است. جریان معرفی شده روی هر کدام از آن برحسب میلی آمپر است. اینکه باتری موبایل چند میلی آمپر است بستگی به نوع باتری به کار رفته شده دارد. برای پاسخ به این سوال که باتری موبایل چند ولت است؟ باید گفت که ولتاژ تولید شده معمولا برای هر نوع از باتری ها در محدوده 3.6 الی 4.1 در نظر گرفته میشود.

 • باتری موبایل اصل
 • پخش باتری موبایل
 • مرکز فروش باطری موبایل رایااستور

ساختار باتری موبایل

به نقل از رایااستور؛ ساختمان درون باتری موبایل، به این صورت است که انرژی شمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند و باعث ایجاد جریان در آن می شود.معمولا از کنارهم قرار گرفتن دو الکترود متفاوت که یکی خاصیت الکترون دهی بیشتر که همان قطب مثبت مثبت یا آند میباشد و دیگری خاصیت دریافت الکترون قوی تر که همان قطب منفی یا کاتد می باشد. برای تخلیه شارژ دقیقا معکوس این فرآیند شکل می گیرد. به اینگونه که در اثر واکنش شیمیایی یون های لیتیوم که بین الکترودها قرار دارد، موجب آزاد سازی انرژی الکتریکی میشود.

شناخت انواع باتری موبایل

این روزها مدل های مختلفی از باتری گوشی موبایل، در بازار عرضه شده است. نوع و کیفیت آنها تعیین می کند که چقدر می توانند انرژی را ذخیره کنند و با یک بار شارژ کردن چه مدت می توان از تلفن همراه استفاده کرد. همچنین محدودیت هایی در اندازه و وزن آنها وجود دارد. به طور مثال یک باتری بزرگ، دستگاه را نیز سنگین تر می کند و باعث میشود تا تلفن همراه شما راحت به نظر نرسد.

انواع باتری گوشی:

 • نیکل کادمیوم (NiCd)
 • (NiMH (NiMH
 • لیتیوم یون (Li-ion)
 • باتری لیتیوم پلیمر (Li-pol)

باتری لیتیومی موبایل چیست؟

باتری موبایل لیتیومی ظرفیت انرژی بالایی دارد و به نسبت انرژی خروجی از قیمت مقرون به صرفه تری در مقایسه با باتری های لیتیوم پلیمری برخوردار است. برای بیان تفاوت انواع باتری های موبایل باید گفت که باتری موبایل لیتیوم یونی عمر کوتاه تری دارد و اگر دوره شارژ آن به درستی رعایت نشود و یا پس از مدتی شارژ نشود، سلول های آن از بین می رود و نسبت به زمان شارژ شدن بسیار حساس میشود. اخیرا استفاده از باتری لیتیوم موبایل در ساخت پاوربانک ها بسیار کاربرد پیدا کرده است.

باتری موبایل تقویت شده چیست؟

باتری های تقویت شده از مدل های باتری جدید موبایل است که مشخصات و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. با برتری های زیاد و قابلیت های مورد توجه ای که در مقایسه با باتری های لیتیوم یونی دارد توانسته است طرفداران زیادی را در بین کاربران گوشی های موبایل به خود جلب کند. باتری موبایل تقویت شده توسط شرکت معتبر مارک و کوفنگ چین ساخته شده است که تا حد بالایی کیفیت و طول عمر مناسبی دارد.

ظرفیت باتری موبایل چیست؟

ظرفیت باتری موبایل میزان شارژ ذخیره شده توسط باتری است که به جرم فعال ماده تعیین می شود. ظرفیت باطری حداکثر میزان انرژی را ارائه می دهد که می تواند تحت شرایط مشخصی استخراج شود. ظرفیت باتری به عمر و گذشته تاریخی باتری بستگی دارد. شارژ شدن و یا تخلیه شدن باتری به دما بستگی دارد.

شوک دادن به باتری موبایل

چگونه به باتری موبایل شوک وارد کنیم؟ شوک دادن باطری گوشی در هنگام ایجاد مشکل در باطری ها اتفاق می افتد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که باتری پرسی موبایل کارکرد اولیه خود را از دست داده باشد و شارژ آن زود خالی میشود. این حالت خواب الکتریکی نام دارد. در صورت مشاهده این مشکل باتری موبایل خراب شده نیاز به شوک الکتریکی دارد. زمانی که شما ب مدت طولانی از باتری فابریک موبایل استفاده نکنید، و یا گوشی را چقد وقت روشن نکنید، آسیب به باتری گوشی وارد میشود و اصطلاحا به خواب می رود. در این شرایط شوک دادن ب باطری گوشی موبایل باعث میشود تا دوباره شارژ شود و انرژی مورد نیاز برای ضایعات باتری موبایل را فراهم کند.شک به باتری تلفن همراه موجب احیای باطری میشود و عمر دوباره ای به آن می بخشد.

باتری گوشی را تا چند درصد شارژ کنیم؟

بهترین حالت برای شارژ کردن گوشی موبایل این است که بین 40 تا 80 درصد شارژ شود یعنی زمانی که به 40 درصد رسید به پریز متصل کنید و هنگامی که درصد آن 80 را نشان داد از اتصال به برق جدا کنید. این محدوده یک شرایط ایده آل برای مقدار شارژ گوشی می باشد. نکته اصلی این است تحت هیچ شرایطی باتری را بیشتر از 80 یا 90 درصد شارژ نکنید.

باتری تلفن همراه چند ساعت باید شارژ شود؟

یکی از سوالاتی که کاربران پس از خرید گوشی خود با آن درگیر هستند این است که باتری جدید موبایل چند ساعت باید شارژ شود؟ آیا لازم است که در اولین بار استفاده از گوشی آن را به مدت 2 ساعت شارژ کرد؟ باید بگوییم که باطری خوب موبایل دارای طراحی فنی فوق العاده ای است که برای سالم ماندن نیاز دارند تا بین 40 تا 80 درصد شارژ داشته باشند. زیرا این باتری ها از نوع لیتیوم پلیمری هستند و اصلا نیاز به شارژ اولیه ندارند. اگر برای اولین بار آن را شارژ می کنید باید پس از رسیدن به 100 درصد گوشی را از برق جدا کنید.

چگونه باتری موبایل را شارژ کنیم؟

متاسفانه با گذر زمان بسیاری از باتری های موبایل کارایی اولیه خود را از دست می دهند. با این حال با رعایت نکاتی برای حفظ باتری موبایل می توانید عمر باتری گوشی خود را افزایش دهید. شارژ کردن صحیح موبایل بسیار اهمیت دارد و دارای قواعد و نکات خاصی است. که ادامه آنها را برایتان شرح می دهیم.

روش های صحیح شارژ کردن باتری موبایل:

 1. در هر زمان گوشی خود را به شارژ متصل نکنید.
 2. باتری را کامل و 100 درصد شارژ نکنید.
 3. هرگز نگذارید شارژ باتری به 20 درصد برسد.
 4. از شب تا صبح آن را به برق متصل نکنید.
 5. از قراردادن در محیط های گرم و سرد جلوگیری کنید.
 6. از شارژر های اصلی برای موبایل خود استفاده کنید.
 7. از پاوربانک ها و یا باتری موبایل جانبی استتفاده نکنید.

باتری موبایل چگونه خراب میشود؟

موارد بسیار زیادی وجود دارد که می تواند به باطری گوشی شما آسیب برساند. ممکن است تا به حال باتری موبایل باد کرده را مشاهده کرده باشید و فکر کنید که مشکل از شرکت تولید کننده باشد اما بهتر است بدانید که دلیل اصلی باد کردن گوشی موبایل ویا خراب شدن آن نکاتی است که برای نگهداری موبایل در نظر گرفته نشده است. ما در این قسمت از سایت رایااستور این نکات را برایتان شرح می دهیم.

 • استفاده از شارژرهای تقلبی: اگر شارژر اصلی گوشی شما خراب شده است، باید به دنبال شارژر های اصلی آن بروید؛ زیرا شارژرهای ارزان قیمت و قلابی باعث خراب شدن باتری تلفن همراه شما میشود.
 • شارژ کردن مداوم : بهتر است زمانی که باطری موبایل شما شارژ شد به سرعت آن را از برق جدا کنید.
 • از رسیدن به شارژ صفر درصد جلوگیری کنید : مطلوب است زمانی که برای تماشای ویدئو و یا چت کردن سپری می کنید، تلفن همراه خود را به شارژ متصل کنید تا باتری به صفر درصد نرسد که این موضوع بسیار خطرناک است.
 • قاب های تقلبی : گاهی مشکل از قاب های تقلبی تلفن همراه می باشد.زیرا بعضی از قاب ها باعث میشود تا باطری گوشی به سرعت داغ شود.
 • استفاده بیش از حد : اگر در استفاده از گوشی خود افراط دارید پس طبیعی است که باتری موبایل شما خراب شود. و این یک مسئله عادی برای کاربرانی است که مدام از آن استفاده می کنند.
 • نصب کردن برنامه های مخرب و قلابی: بعضی از برنامه هایی که از سایت های ناامن نصب میشوند، زمینه ساز فشار بر باتری گوشی میشوند.

باتری موبایل چند ساعت شارژ نگه میدارد؟

باطری ها با توجه به عمر و کیفیت و همچنین میزان ظرفیتی که از خود نشان می دهند می تواند مقدار مشخصی شارژ را در خود ذخیره کند. مدت زمان شارژ گوشی از مهم ترین عواملی است که در عملکرد و کارایی آن تاثیر مستقیمی دارد.

چرا شارژ باتری موبایل زود تمام میشود؟

 1. توان بیشتر که همان مصرف بیش از اندازه می باشد.
 2. داشتن گوشی های باریک تر و یا نازک تر
 3. منبغ تغذیه و یا سرعت شارژ کردن
 4. خراب شدن به مرور زمان
 5. روند نزولی باطری

عمر باتری موبایل چند سال است؟

اگر با گذشت 3 الی 4 سال پس از خرید گوشی هوشمند خود شاهد کاهش توانایی ذخیره انرژی در باتری تلفن هوشمند خود بودید، نگران نشوید زیرا این امری کاملا طبیعی است زیرا تمام گوشی های پیشرفته  پس از چند سال کارایی اولیه خود را از دست می دهند و مانند روز اول دوام ندارند. نمی توان به صراحت بیان کرد که عمر باتری موبایل چقدر است؟ و یا چه نوع باتری موبایل عمر زیادتری دارد؟ زیرا عوامل زیادی در افزایش طول عمر باتری گوشی و یا کاهش آن دخالت دارد. همچنین باتری ذخیره موبایل در انواع گوشی های مختلف متفاوت است.

چگونه باتری موبایل را سالم نگه داریم؟

 1. با محدود کردناجرای برنامه ها در پس زمینه
 2. خودداری کردن از مصرف کامل باتری
 3. تنظیم همگام سازی
 4. استفاده کردن از موبایل باتری برنامه
 5. کاهش مصرف نمایشگر
 6. خنک نگه داشتن باطری
 7. خاموش کردن ویبره

آیا باتری موبایل قابل تعمیراست؟

با وجود تعداد زیادی از باتری گوشی های لیتیومی ظرفیت گوشی های هوشمند بالا رفته است و حتی ولتاژ آنها به 5000 میلی امپر هم میرسد. باطری گوش های هوشمند تنها به صورت نرم افزاری قابل تعمیر است که رایج ترین شیوه آن کالیبره کردن است. در غیر این صورت باید تعویض باتری گوشی انجام شود. عموما عمر مفید باتری های موبایل بین 1 تا 2 سال می باشد و بعد از گذشت این دوره نمی توان باتری را تعمیر کرد و حتما باید تعویض شود. برای رسیدن به پاسخ این سول که آیا باتری موبایل قابل تعویض است؟ شما می توانید نوع مدل گوشی خود را با مشاوران و متخصصان سایت رایااستور در میان بگذارید و سپس از باتری موبایل غیرقابل تعویض آگاه شود.

تشخیص باتری اصلی از تقلبی

تشخیص باتری اصلی از تقلبی کار چندان ساده ای نیست. به همین دلیل بهتر است برای تعویض باتری خراب و خرید باتری اصل به فروشگاه باتری موبایل رایااستور مراجعه کنید. زیرا سایت رایااستور مرکز فروش عمده باطری موبایل در ایران است که تمام باتری موبایل گارانتی دار خود را به مشتریان عرضه می کند.

لیست باتری موبایل:

فروش عمده باتری موبایل در سایت رایااستور

از مهم ترین مشکلاتی که کاربران هنگام عوض کردن باتری خود با آن مواجه میشوند. خرید باتری موبایل اصل به جای تقلبی است. تعویض باتری گوشی معمولا مسئله بسیار مهمی است که اگر به شیوه درستی انجام نشود عوارض جبران ناپذیری به همراه دارد. عوض کردن باتری موبایل های قدیمی کار بسیار ساده ای بود، زیرا باطری به راحتی از دستگاه جدا میشد.

رایااستور، بزرگ ترین مرکز خرید باتری موبایل در ایران

اگر باطری شما دچار اختلال شده است و نیاز به  خرید باتری گوشی دارید شما می توانید باتری گوشی موبایل خود را از مرکز خرید باتری تلفن همراه رایااستور به صورت آنلاین سفارش دهید. یکی از معتبر ترین سایت های خرید آنلاین باطری گوشی فروشگاه اینترنتی رایااستور است. که فروش باتری موبایل عمده را بر عهده دارد. قیمت قطعات گوشی در این سایت بسار مناسب است و در بهترین کیفیت و ضمانت خرید وگارانتی ارائه میشود. و شما هیچ نگرانی بابت خرید خود ندارید. با توجه به گسترش فروشگاه های اینترنتی و نیاز فراوان افراد به خرید اینترنتی، باتری های موبایل با کیفیت های گوناگون به فروش می رسند. که در بعضی موارد اصل نیستند و خریدار را دچا خسرات زیادی می کنند.

شما می توانید با توجه به مدل دستگاه تلفن همراه خود سفارش باتری موبایل خود را از معتبرترین مرکز خرید تجهیزات وسایل الکترونیکی انجام دهید. قیمت باتری گوشی از دیگر نکات مهم برای فروش این قطعه الکتریکی است. زیرا خرید باتری تقلبی شاید به دلیل هزینه کمتر به صرفه تر باشد اما در ادامه ضررهای زیادی به دستگاه وارد می کند.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Compare