اپل آپدیت نرم‌افزاری کاهش SAR را برای آیفون 12 در فرانسه منتشر کرد

گزارش جدیدی از «ANFR» منتشر شده که نشان می‌دهد، رگولاتور آپدیت نرم‌افزار آیفون 12 (نسخه 4.06.02) را دریافت و تأیید کرده است.

درحالیکه دوهفته گذشته، تمام صحبت‌ها سمت سری آیفون 15 بوده است، آژانس ملی فرکانس فرانسه (ANFR) با بررسی آیفون 12 استاندارد دریافت که نسخه استاندارد این سری بیش‌از حد مجاز امواج الکترومغناطیسی ساطع می‌کند. همین امر باعث شد تا رگولاتور مجبور شود، اپل را از فروش این دستگاه در بازارهای محلی منع کند و کوپرتینویی را ملزم به ارائه به‌روزرسانی نرم‌افزاری کند.

اکنون گزارش جدیدی از «ANFR» منتشر شده که نشان می‌دهد، رگولاتور آپدیت نرم‌افزار آیفون 12 (نسخه 4.06.02) را دریافت و تأیید کرده است. این آژانس فرانسوی می‌گوید: آپدیت جدید دریافت شده و آزمایشی که صورت گرفته نشان می‌دهد که سطوح نرخ جذب ویژه (SAR) به 3.94 وات بر کیلوگرم کاهش پیدا می‌کند. در بیانیه مطبوعاتی آمده است: «اکنون وظیفه اپل است که آپدیت جدید را برای تمام کاربران آیفون 12 در فرانسه منتشر کند».

براساس استاندارد اتحادیه اروپا، SAR برای دستگاهی که در جیب قرار می‌گیرد باید 4.0 وات بر کیلوگرم باشد، درحالیکه آیفون 12 تا قبل از دریافت آخرین به‌روزرسانی دارای SAR به میزان 5.74 وات بر کیلوگرم بود.

لازم به ذکر است که روش‌های تست در فرانسه با سایر کشورها متفاوت است چراکه شامل تست SAR برای اندام‌ها می‌شود که آیفون 12 با شکست مواجه شد. نکته جالب اینجاست که آیفون 12 زمانیکه برای اولین بار در سال 2020 معرفی شد، بالاتر از آستانه SAR نبود.

مقامات چندین کشور عضو اتحادیه اروپا از جمله بلژیک، آلمان و ایتالیا نیز از اپل خواسته بودند که این آپدیت را برای کل اتحادیه اروپا ارائه کند، اما باید دید که آیا اپل این به‌روزرسانی را به کشورهای دیگر خارج از فرانسه نیز ارائه می‌کند یا خیر؟

منبع gsmarena
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید