آپدیت گلکسی واچ 5 و واچ 4 پشتیبانی از دوربین‌های زنگ در و ترموستات‌ها را اضافه می‌کند

به گزارش رایااستور، آخرین به‌روزرسانی برای سری ساعت‌های گلکسی سامسونگ به آن‌ها اجازه میدهد کنترل بیشتری روی ابزارهای خانه هوشمند داشته باشند. این به‌روزرسانی با سامسونگ و دستگاه‌های شخص ثالث که با پلتفرم SmartThings یکپارچه می‌شوند کار می‌کند.

به‌روزرسانی (نسخه 1.1.08) برای گلکسی واچ 5 و واچ 5 پرو و همچنین گلکسی واچ 4 و واچ 4 کلاسیک منتشر می‌شود.

با نصب به‌روزرسانی، ساعت‌ها می‌توانند روی ترموستات وسایل گرمایشی و سرمایشی کنترل داشته باشند. همچنین می‌توانید پرده‌ها را بصورت خودکار باز و بسته کنید یا سطح آنها را به صورت دستی تنظیم کنید. علاوه بر این، می‌توانید سرعت فن دستگاه‌های تصفیه هوا را نیز کنترل کنید. این ویژگی با اسمارت‌تگ نیز همگام است و اگر چیزی را با اسمارت‌تگ ضمیمه کنید، می‌توانید از طریق ساعت، اسمارت‌تگ را روی زنگ تنظیم کنید یا زنگ را غیرفعال کنید.

یکی از ویژگی‌های جالب این امکان را به ساعت می‌دهد که بتوانید بصورت زنده تصویر دوربین خانه و زنگ در را ببینید. این ویژگی با دوربین‌های Ring و Nest که از WebRTC پشتیبانی می‌کنند، سازگاری دارد. به عنوان مثال، اگر کسی زنگ خانه شما را بزند، می‌توانید از طریق ساعت ببینید چه کسی پشت در است و با آن صحبت کنید.

این به‌روزرسانی همچنین به ساعت‌های گلکسی اجازه می‌دهد تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ را کنترل کنند، حداقل تلویزیون‌هایی که از بلوتوث پشتیبانی می‌کنند (البته برای این کار باید در محدوده بلوتوث نیز باشید). دسترسی به کنترل‌های SmartThings آسان است، برای دسترسی به این ویژگی‌های فقط انگشت خود را روی صفحه ساعت به سمت راست بکشید.

به هر حال، سامسونگ اخیراً با استفاده از پروتکل Matter به سایر سازندگان پیوسته است. با پیوستن سامسونگ به پروتکل Matter تعداد دستگاه‌هایی که می‌توانند به شبکه SmartThings متصل شوند، افزایش پیدا کرده‌اند. سامسونگ ایستگاه جدید SmartThings را معرفی کرد، یک هاب چند منظوره که برای کسانی که تازه شروع به ساخت خانه هوشمند کرده‌اند، مناسب است.

خبرهای بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید