4 پیام‌رسان داخلی به یکدیگر متصل شدند

قابلیت اینترکانکش بر روی چهار پیام رسان داخلی اجرایی شد، چهار پیام رسان بله، ایتا، آی گپ و گپ به یک دیگر متصل شدند. این پیام‌رسان‌ها به‌روزرسانی جدیدی ارائه دادند که حاوی امکان اتصال به مرکز تبادل پیام است. کاربران هر یک از این پیام‌رسان‌ها امکان ارسال پیام به مخاطبان خود را در سه پیام‌رسان‌های دیگر را دارند.

برای استفاده از امکان اینترکانکشن کافی است کاربران در بخش تنظیمات هر یک از پیام‌رسان‌ها در بخش حریم خصوصی و امنیت موافقت خود را برای دریافت پیام از طریق سه پیام رسان دیگر را اعلام کنند. دو پیام رسان دیگر یعنی سروش پلاس و روبیکا طبق وعده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار است در آینده به این مرکز اضافه می‌شوند.

 اتصال داخلی میان پیام‌رسان‌ها (اینترکانکشن) یا MXP به معنای ایجاد امکان ارسال پیام از مبدا یک پیام‌رسان ایرانی به سایر سکوهای مشابه بومی است. درباره چگونگی عملکرد این سرویس گفته شده که این کار با دو روش کلی برای پیاده‌سازی ارتباط داخلی میان پیام‌رسان‌ها یا mxp وجود دارد. روش خودکار که در این شیوه سرور mxp به طور خودکار مطلوب‌ترین مقصد برای ارسال پیام را انتخاب می‌کند.

همچنین مهدی انجیدنی- مدیر عامل یک پیام‌رسان داخلی (گپ) طی چند روز گذشته خبر از اتصال موفق پیام‌رسان‌ها به یکدیگر داده بود و گفت: نسخه ۹.۱۵ گپ با اتصال به مرکز تبادل پیام برای ارتباط فراگیر با کاربران همه پیام‌رسان‌ها رونمایی می‌شود. نسخه اندروید، نسخه وب و دستکتاپ گپ پنج‌شنبه هفته گذشته و هفته جاری نسخه ios گپ و برای کاربران آیفون با امکان ارتباط با ما برام سایر پیام‌رسان‌ها منتشر خواهد شد.

گفتنی است چندی پیش عیسی زارع پور-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات زمان جدید اتصال پیام‌رسان‌ها به یکدیگر را اعلام کرده بود و گفت ارتباط میان پیام‌رسان‌های داخلی تا پایان فروردین ایجاد خواهد شد.

بادنبال‌کردن صفحه فناوری ما، جدیدترین اخبار این حوزه را از رایااستور دنبال کنید.

پربازدیدترین مقالات مارا نیز دنبال کنید:

بهترین گوشی

بهترین دوربین گوشی

بهترین گوشی سامسونگ

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید