اخبار

30 میلیون بابت اجاره کارت ملی برای خرید خودرو از بورس

به گزارش رایااستور، به نظر می‌رسد بازار اجاره کارت ملی برای خرید خودرو هنوز داغ است و حالا علاوه بر اجاره کارت برای شرکت‌ در قرعه‌کشی‌ها، کارت ملی برای خرید خودرو از بورس کالا هم به اجاره گذاشته می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت اجاره کارت ملی برای خرید خودرو از بورس کالا به 30 میلیون تومان می‌رسد و بسته به نوع خودرو متفاوت است.

اردیبهشت ماه امسال بود که عرضه خودرو در بورس کالا آغاز شد و در این مدت 141 مدل خودرو (به تفکیک رنگ و امکانات) در بورس کالا عرضه شد.

اغلب این خودورها با استقبال بسیار زیادی در بورس کالا روبه‌رو شده‌اند و حتی برخی از متقاضیان به تعداد کم این عرضه‌ها اعتراض داشتند.

شرط خرید خودرو از بورس کالا

طبق قانون خرید خودرو در بورس کالا، «هر کد ملی صرفا مجاز به خرید یکی از خودروهای عرضه شده در بورس کالا است.» این بدان معناست که هر خریدار تنها یک مدل خودرو می‌تواند از بورس بخرد؛ یعنی اگر امروز 206 بخرند روز آینده نمی‌توانند در عرضه لاماری شرکت کنند.

این محدودیت با هدف قطع دست دلالان از بازار خودرو ایجاد شده است تا متقاضیان واقعی و مصرفی در خرید خودرو از بورس کالا مشارکت کنند. بازار خودرو نیز به همین واسطه به آرامش می‌رسد.

هر فرد دارایی کد ملی بالای 18 سال می‌تواند با داشتن کد بورسی و کد کالایی از بورس کالا خودرو بخرد؛ به شرط آنکه متقاضی از سال 98 تا کنون از خودروسازان، خودرویی نخریده باشد.

اجاره کارت ملی برای خرید از بورس کالا

اجاره کد ملی برای خرید خودرو اولین بار در بحبوحه طرح قرعه‌کشی وزارت صمت در صدر خبرها نشست و همچنان با ادامه‌دار بودن قرعه‌کشی‌ها بازار فروش کد ملی‌ هم داغ و پرمعامله ماند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که بازار اجاره کارت ملی در سایت دیوار داغ است و برخی نیز در سایت‌ها و فضای مجازی آگهی‌هایی مبنی بر فروش کارت ملی می‌گذارند که هر یک قیمت متفاوتی دارد.

اجاره کارت ملی برای خرید خودرو تا پیش از عرضه خودرو در بورس کالا هم مطرح بوده است و هنوز هم با شروع هر طرح عرضه از سوی خودروسازان، این بازار مجددا داغ می‌شود.

حالا اما با عرضه خودرو در بورس کالا این بازار معاملات تازه‌ای را تجربه می‌کند. اما آیا هر دو سر معامله از این داد و ستد سود می‌برند؟

در حال حاضر خودروهای عرضه شده در بورس کالا تفاوت قیمتی بین 20 تا 300 میلیون تومانی با بازار آزاد دارند. همین موضوع باعث می‌شود برخی به دنبال خرید خودرو از بورس و فروش آن در بازار آزاد باشند؛ اما آیا این روش سودساز است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *