اختلاف قیمت هایما s7 توربو پلاس در بازار و کارخانه

قیمت کارخانه خودرو طی سال جاری با تغییراتی همراه بود. ایران خودرو قصد دارد عرضه هایما در مرحله دوم طرح یکپارچه را انجام دهد. با این حال خریداران این خودرو از شرکت مادر حداقل سود 883 میلیون تومانی را کسب خواهند کرد.

به گزارش رایااستور، قیمت هایما s7 توربو پلاس در درب کارخانه ۸۴۷ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. امروز، 9 اردیبهشت 1402، این خودرو در بازار در محدوده یک میلیارد و 730 میلیون تومان معامله شد تا اختلاف قیمت از نمایندگی تا کف بازار 883 میلیون تومان ثبت شود.

البته در روزهای گذشته هایما سقف‌های قیمتی بالاتری را هم تجربه کرد و در روز ۲۲ فروردین تا یک میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان هم پیش رفت تا اختلاف قیمت میلیاردی را به ثبت برساند.

با این حال خبر استیضاح وزیر صمت اجازه نداد این خودرو در همان اولین ماه سال وارد کانال دو میلیارد تومان شود.

مدل‌های کارکرده هایما که بین سال‌های ۱۴۰۰ تا کنون وارد بازار شده‌اند در حالت عادی بین یک میلیارد و ۴۳۰ میلیون تا یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان معامله می‌شوند.

پیش‌بینی قیمت هایما s7 توربو پلاس

اختلاف قیمت هایما s7 توربو پلاس در بازار و کارخانه
اختلاف قیمت هایما s7 توربو پلاس در بازار و کارخانه

طبق پیش‌بینی کارشناسان پس از تعیین تکلیف استیضاح رضا فاطمی‌امین که دهم اردیبهشت ماه نهایی خواهد شد، بار دیگر روند صعودی قیمت خودرو در بازار آغاز شود که قیمت هایما نیز از این امر مستثنی نیست. بدین ترتیب سقف‌شکنی این خودرو تا محدوده دو میلیارد تومان حداکثر تا پایان فصل جاری چندان دور از ذهن نخواهد بود.

اکنون تنها امید بازار به افزایش تولید و عرضه خودرو توسط دولت است. در صورتی که وزارت صمت عرضه هفتگی ۵۰ هزار خودرو را ادامه دهد شاید روند کاهشی این خودروی مونتاژی ایران خودرو هم ادامه یابد؛ اما با ادامه سیاست‌های سال گذشته بعید است که قیمت هایما روی ارقام کنونی آرام بگیرد.

همچنین با تولید انبوه هایما s8 و هایما x7 در خط تولید خراسان ایران خودرو ممکن است تا حدودی از محبوبت سری s7 کاسته شود و بازار آن به ثبات برسد.

عرضه هایما در سامانه یکپارچه

طبق اطلاعیه منتشر شده از پایگاه خبری گروه خودروسازی ایران خودرو ایکو پرس، قرار است این شرکت محصول هایما را در مرحله دوم طرح فروش سامانه یکپارچه به همراه سایر محصولات این شرکت که امکان عرضه آن‌ها وجود دارد، عرضه خواهد شد.

همچنین به تاکید ایران خودرو، اولویت بندی زمانی برای اختصاص ظرفیت هایما و موعد تحویل از طریق سامانه یکپارچه اطلاع رسانی خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید