اختلال در سامانه یکپارچه ثبت نام خودرو

به‌گزارش رایااستور، دیروز جمعه دور دوم طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی آغاز شد، که تعدادی از متقاضیان در فرآیند ثبت‌نام دچار مشکل شده‌اند. دراین‌باره، سخنگوی وزارت صمت گفت: افزایش بار ترافیکی روی سامانه باعث این اختلال شده، برای همین از افراد خواست تا درساعات غیرپیک نسبت به ثبت‌نام خودرو اقدام کنند.

بعد از مرحله اول ثبت‌نام خودروهای داخلی که درقالب بزرگترین طرح یکپارچه خودرو با تعریف حساب‌وکالتی و مسدود کردن 100 میلیون‌تومان آغاز شد، روز گذشته (جمعه 28 اسفندماه) مرحله دوم این طرح آغاز شده و به‌مدت سه‌روز تا 28 اسفندماه ادامه دارد. برای شرکت دراین طرح نیز افتتاح حساب‌وکالتی، مسدودی وجه و داشتن شرایط عمومی ثبت‌نام الزامی است.

درباره اختلال در ثبت‌نام خودرو، تعدادی از متقاضیان گفتند باتوجه به‌اینکه شرایط ثبت‌نام را دارند، اما سایت بااختلال مواجه شده و نمی‌توانند درسامانه esalecar.ir ثبت‌نام کنند و به‌آنها اجازه دسترسی داده نمی‌شود؛ از این بین تعدادی هم موفق به تشکیل پروفایل کاربری نشده‌اند و خطاهایی مانند عدم تطابق کدملی باحساب‌وکالتی، عدم تطابق شماره ‌تلفن‌همراه متقاضی با کدملی و… را دریافت کرده‌اند.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده که درهر دقیقه، 6نفر خودرو موردنظر خود را ثبت می‌کنند و تا ساعت 12:30 روز گذشته، 135 هزارنفر اقدام به انتخاب خودرو خود کرده‌اند؛ اما چون تعداد مراجعه به‌سامانه بالا بوده، اختلالاتی مشاهده شده.

دراین‌باره امید قالیباف “سخنگوی وزارت صمت” در حساب توییتر خود نوشت:

باتوجه به افزایش بار ترافیکی سامانه esalecar.ir شرکت راهبر ظرفیت را افزایش داده تا وقفه در زمان ثبت‌نام خودرو اتفاق نیفتد.

در حال حاضر همزمان ۱۲۰ نفر می‌توانند وارد سامانه شده و ثبت‌نام خود را انجام دهند. چنانچه متقاضیان ساعت غیرپیک را جهت ثبت‌نام خود انتخاب کنند، مدیریت سامانه بهتر خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نمایش نظرات (18)