این برنامه‌ها را حذف کنید تا سرعت آیفون شما بیشتر شود

یکی از کارشناسان اپل نحوه حذف اپلیکیشن‌های مخفی که می‌توانند باعث کاهش سرعت آیفون شما شوند را فاش کرده است. اگر آیفون شما اخیراً کند شده است، پاک کردن برخی از برنامه‌های مخفی که ممکن است در کمین دستگاه شما باشد، شاید راه‌حل باشد.

وقتی برنامه‌ها در پس‌زمینه آیفون شما اجرا می‌شوند، این می‌تواند سرعت و کارایی دستگاه‌ها را کاهش دهد. یکی از متخصصان اپل بهترین راه‌ها را معرفی کرده است که می‌توانید آنها را برای همیشه پاک کنید و گوشی خود را دوباره به حالت اول برسانید.

روش اول

اولین روش حذف برنامه‌های مخفی از App Library است. همه برنامه‌های iOS که از صفحه اصلی پنهان شده‌اند، در کتابخانه برنامه دستگاه شما ذخیره می‌شوند. برای یافتن این مورد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که صفحه اصلی خود را باز کنید و انگشت خود را به چپ بکشید تا صفحه اصلی خالی بدون هیچ برنامه ای را مشاهده کنید.

این کارشناس توضیح داد که نواری با عنوان “App Library” ظاهر می‌شود و برای پیدا کردن برنامه پنهانی که می خواهید حذف کنید، فقط روی آن نوار ضربه بزنید. وقتی برنامه انتخابی را پیدا کردید، روی آن کلیک کنید تا به منوی حذف برسید و در هر دو بار روی “حذف” کلیک کنید تا برای همیشه از شر برنامه از تلفن خود خلاص شوید.

روش دوم

مرحله بعدی حذف برنامه های مخفی خود از طریق تنظیمات آیفون است. ابتدا به صفحه “تنظیمات” بروید و سپس “General” را انتخاب کنید تا برنامه های مخفی مزاحم را از آنجا حذف کنید. در راه‌رحل بعدی، به «فضای ذخیره‌سازی آیفون» بروید و چند ثانیه صبر کنید تا برنامه های مخفی شما ظاهر شوند.

برنامه‌هایی را که می‌خواهید از آنجا حذف کنید، انتخاب کرده و روی آن ضربه بزنید، و به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که همه اطلاعات برنامه‌ها، از جمله فضای ذخیره‌سازی، داده‌ها و اندازه برنامه را در خود دارد. فقط استفاده از این دو تکنیک برای خلاص کردن گوشی از شر برنامه های قدیمی، ناخواسته و پنهان ممکن است عملکرد آن را افزایش داده و آن را مانند روز اول سریع کند.

این امر پس از آن صورت می‌گیرد که از همه دارندگان آیفون خواسته شد دستگاه‌های خود را برای نوع خاصی از به‌روزرسانی امنیتی بررسی کنند که باگ‌ها را با سرعت‌های جدید برطرف می‌کند. به‌روزرسانی Rapid Security Response اولین در نوع خود از اپل است.

Rapid Security Response به اپل این امکان را می‌دهد که آسیب‌پذیری‌های سایبری را زودتر از به‌روزرسانی نرم‌افزارهای معمولی برطرف کند. آنها برای رفع نقص‌های روز صفر – آسیب‌پذیری‌های یک سیستم‌عامل هستند که در همان روز کشف مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند – طراحی شده‌اند.

این امر مانع از آن می‌شود که هکرها بتوانند فوراً از یک نقص امنیتی استفاده کنند و می تواند از انتشار بدافزار در بین دستگاه‌ها جلوگیری کند.

بادنبال‌کردن صفحه فناوری ما، جدیدترین اخبار این حوزه را از رایااستور دنبال کنید.

پربازدیدترین مقالات مارا نیز دنبال کنید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید