قیمت خودرو

قیمت خودرو پراید وانت توسط سایپا افزایش یافت

به گزارش رایااستور، براساس ابلاغیه‌ای که این خودروساز به نمایندگی‌هایش ارسال کرده است، اکنون سایپا 151 یا همان پراید وانت با قیمت 259 میلیون تومان به فروش خواهد رسید. تا پیش‌از این، قیمت سایپا 151 معادل 239 میلیون تومان بود.

البته باید خاطرنشان کرد که این قیمت مربوط به سایپا 151 با کفی اتاق بار یا لاینر است. این خودرو هم‌اکنون در بازار آزاد با قیمت 271 میلیون تومان به فروش می‌رسد؛ بنابراین اقدام سایپا قدمی برای نزدیکی نرخ بازار و کارخانه وانت پراید محسوب خواهد شد.

تغییرات قیمت وانت پراید در آذرماه 1402:

قیمت خودرو پراید وانت توسط سایپا افزایش یافت

پراید وانت یا سایپا 151، ارزان‌ترین خودروی تجاری بازار ایران به شمار می‌آید. همچنین این خودرو تنها بازمانده خانواده پراید است که همچنان به تولید می‌رسد. قیمت‌گذاری خودروهای تجاری نیاز به دخالت شورای رقابت ندارد و بنابراین خودروسازان می‌توانند هر زمان که بخواهند، بهای خودروهای تجاری را افزایش دهند. همچنین رویه فروش این خودروها جدا از خودروهای سواری در جریان است. درنتیجه خودروساز می‌تواند هر تعداد خودرو تجاری را که می‌خواهد، به قیمت مطلوب خود بفروشد.

مشتریان نیز بدون محدودیت قادر به خرید این خودروها هستند. علاوه‌براین، امکان عرضه خودروهای تجاری در بورس کالا وجود دارد، درحالی‌که خودروهای سواری قابلیت عرضه در بورس کالا را ندارند.

علی ترکاشوند

عضو تحریریه رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *