افزایش قیمت کارخانه محصولات کرمان موتور | جک j4 آپشنال چند؟

کرمان موتور به عنوان مونتاژ کار خودروی جک j4، قیمت جدید محصولات خود را اعلام کرد. طبق قیمت‌های جدید، جک j4 آپشنال با افزایش قیمت 200 میلیون تومانی همراه بوده است.

به گزارش رایااستور، همه شرکت‌های خودروسازی در سال جدید افزایش قیمت‌را تجربه کرده‌اند. شرکت کرمان موتور نیز از این قاعده مستثنی نیست.

این شرکت در تاریخ 29 فروردین ماه 1402 لیست جدید قیمت محصولات خود را اعلام کرد که طبق این لیست، همه محصولات کرمان موتور افزایش قیمت شدیدی را تجربه کردند. قیمت‌های جدید و میزان افزایش قیمت نسبت به قبل به شرح زیر است.

می‌بینیم که خودرو جک j4 آپشنال که پایین‌ترین مدل از محصولات کرمان موتور محسوب می‌شود، افزایش قیمت 200 میلیونی را تجربه کرده که واقعا زیاد است.

خوش‌بختانه افزایش قیمت درب کارخانه محصولات، در این بازه 10 روزه تاثیری بر افزایش قیمت بازاری جک J4 آپشنال نذاشته و این خودرو کاهش قیمت را نیز تجربه کرده. امید است با افزایش عرضه کرمان موتور، ثبات قیمتی خودروها حفظ شود.

افزایش قیمت کارخانه محصولات کرمان موتور
افزایش قیمت کارخانه محصولات کرمان موتور

موج جدید گرانی خودرو در راه است؟

این افزایش قیمت خودروها در کارخانه به‌همراه استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت و نوسان‌های ارزی، می‌تواند سیگنال جدیدی برای افزایش قیمت به بازار خودرو بدهد.

اما با این حال خودروسازان داخلی قول افزایش تیراژ و عرضه پیوسته خودرو به بازار را داده و اعلام کردند جلوی افزایش قیمت خودرو از سمت کمبود عرضه را خواهند گرفت.

بررسی اجمالی خودرو جک j4 آپشنال

جک J4 از همان موتور 1.5 لیتری تنفس‌ طبیعی با 4 سیلندر و 16 سوپاپ استفاده می‌کند که قبلا آن ‌را روی جک J5 می‌دیدیم. این سدان از یک گیربکس اقتصادی CVT استفاده می‌کند که باعث می‌شود تعویض دنده‌ها به‌آرامی اما با تاخیر انجام پذیرد.

در سری قدیمی، ترمز چرخ‌های عقب J4 از نوع کاسه‌ای بود که در مدل جدید با ترمزهای دیسکی جایگزین شد.

همچنین وجود سیستم کنترل پایداری یا ESP در مدل‌های جدید امنیت رانندگی را بیش از پیش کرده‌ است.

خودروی J4 انتخاب آن دسته از افرادی است که شتاب و قدرت موتور چندان برایشان اهمیت نداشته و تنها به دنبال خودرویی می‌گردند که از سواری قابل قبولی برخوردار باشد. همچنین قیمت آن نسبت به رقبا بالا نبوده و آپشن‌های متعددی نسبت به ایرانی‌های بازار داشته باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید