امروز فیدلیتی در بورس کالا عرضه شد | جزییات این عرضه

صبح امروز فیدلیتی در بورس کالا عرضه شد. فیدلیتی یکی از خودروهای پرطرفدار بورس…

صبح امروز فیدلیتی در بورس کالا عرضه شد. فیدلیتی یکی از خودروهای پرطرفدار بورس کالا است. قیمت فیدلیتی در بورس کالا و بازار آزاد فاصله چشمگیری دارد.

به گزارش رایااستور،‌ اطلاعات مهم درباره میزان عرضه و قیمت فیدلیتی در بورس کالا را در ادامه بخوانید.

تالار خودروی بورس کالا امروز چهارشنبه میزبان عرضه ۷۵۰ دستگاه فیدلیتی ۷ نفره است. خریداران باید 50 درصد از مبلغ پایه یعنی 386 میلیون تومان را به عنوان پیش پرداخت در حساب وکالتی خود موجود داشته باشند.

براساس اطلاعیه عرضه این خودرو، هر کد ملی صرفا مجاز به ثبت سفارش روی یکی از کد‌های عرضه شده در تاریخ عرضه و صرفا برای یک دستگاه خودرو و به شرط عدم خرید خودروی سواری از بهمن موتور و سایر خودروسازان از ابتدای سال 1398 است.

صدور سند و شماره گذاری خودرو فقط به اسم شخص خریدار خواهد بود.

جزئیات عرضه فیدلیتی در بورس کالا

خریداران باید جهت تکمیل مراحل خرید، همزمان با تسویه اصل مبلغ معامله در بورس کالا و در مدت زمان مقرر تعیین شده در اطلاعیه عرضه تکمیلی و حداکثر طی 7 روز تقویمی با مراجعه به پورتال فروش بهمن موتور به آدرس اینجا نسبت به ایجاد و تکمیل پروفایل خود اقدام و از این طریق نسبت به پرداخت هزینه‌های جانبی و انتخاب عاملیت مورد نظر خود اقدام کنند.

هزینه‌های جانبی شامل 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده برمبنای قیمت نهایی فروش و سایر هزینه‌ها جمعا به مبلغ 173 میلیون و 919 هزار و 27 ریال است (شامل 133 میلیون ریال بابت مالیات و عوارض شماره گذاری، 435 هزار ریال بابت هوشمندسازی کارت خودرو، 500 هزار ریال بابت هزینه خدمات پست، 2 میلیون و 800 هزار ریال تولید پلاک و شماره گذاری، 37 میلیون و 184 هزار و 27 ریال بیمه شخص ثالث) می‌شود.

همچنین انتخاب رینگ بر اساس موجودی محصول از سوی شرکت بوده و امکان تغییر رینگ وجود ندارد.

مشخصات فنی فیدلیتی

کیفیت قطعات این خودرو در سطح قابل قبولی قرار دارد و می‌توان گفت نسبت به رقبا از نظر کیفی نقطه ضعف خاصی ندارد. تلفیق تمامی موارد فوق با آپشن‌های پرشمار ماشین باعث شده که داخل اتاق فیدلیتی فضایی مدرن و شیک داشته باشد. همچنین نسخه 7 نفره فیدلیتی قابل سفارش است که می‌تواند برای خودروهای خانواده‌های پرجمعیت و سفرهای دسته جمعی بسیار کارآمد باشد.

در عرضه فیدلیتی، همچنین ۱۹۶ دستگاه فیدلیتی ۷ نفره شامل ۹۸ دستگاه سفید و ۹۸ دستگاه مشکی به قیمت پایه ۷۷۲ میلیون تومان روی تابلو عرضه می‌شود و به قیمت پایه، 9 درصد مالیات و 17 میلیون و 400 هزار تومان هزینه‌های جانبی اضافه خواهد شد. در خصوص فیدلیتی 7 نفره نیز شرایط مثل فیدلیتی 5 نفره است.

قیمت این خودرو در بازار یک میلیارد و 325 میلیون تومان است. قیمت سر به سر این خودرو در بورس کالا یک میلیارد و 200 میلیون تومان است، چرا که به مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون تومان، 108 میلیون تومان مالیات و 17.5 میلیون تومان هزینه‌های جانبی اضافه می‌شود.
اما دو دلیل وجود دارد که خریداران باید قیمت نهایی را کمتر از یک میلیارد و 270 میلیون تومان ثبت کنند. اول اینکه 2 ماه پول خریدار نزد خودروسازی می‌ماند، که خریدار می‌تواند در بدترین حالت سود بانکی برای آن بگیرد. دوم اینکه بازار خودرو ریسکی است. اگر خریدار درخواست خود را با قیمت سر به سر ثبت کند و بازار خودرو نزولی شود، این خودرو گران‌تر از بازار برای او تمام می‌شود.

بیشتر بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید