رئیس سازمان استاندارد به خودروسازان اولتیماتوم داد

برای نظارت بر استاندارد با هیچ خودروسازی تعارف نداریم…

به گزارش رایااستور، رئیس سازمان استاندارد اعلام کرد که برای نظارت بر استاندارد با هیچ خودروسازی تعارف نداریم و رعایت قوانین اجباری است.

رئیس سازمان ملی استاندارد با اولتیماتوم ‌به خودروسازان برای رعایت استانداردها گفت: خودروهای تیبا یک و دو، ساینا، پژو ۴۰۵ و سمند به دلیل عدم رعایت ‌استاندارد تولید آنها متوقف شده ‌است.

مهدی اسلام‌پناه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه کیفیت حق مردم است و در رعایت استاندار تعارف نداریم، اظهار داشت: طی یکسال گذشته شورای‌عالی استاندارد 2 مرتبه با حضور رئیس جمهور تشکیل جلسه داده و این در حالیست که از ابتدای انقلاب اسلامی تا زمان استقرار دولت سیزدهم تنها 2 جلسه برگزار شده بود.

وی افزود: سازمان استاندارد خطوط قرمزی را در حوزه استاندارد کالاها برای خود ترسیم کرده است که تحت هیچ شرایطی از آن کوتاه نمی‌آید چراکه کیفیت کالا و خدمات، حق‌الناس است و رضایت مردم در اولویت قرار دارد.

ضرورت نظارت بر کیفیت خودروهای تولیدی

اسلام‌پناه تصریح کرد: سوخت یکی از مواردی است که در خصوص آن هیچگونه تساهل و تسامحی درنظر گرفته نمی‌شود همچنین نظارت بر کیفیت خودروهای تولیدی از تأکیدات رئیس جمهور است که در همین رابطه در یکسال اخیر پنج خودرو به جهت عدم رعایت استانداردهای لازم از مدار تولید خارج شدند.

وی بیان کرد: خودروهای تیبا یک و دو، ساینا، پژو 405 و سمند از جمله خودروهایی هستند که تولید آنها متوقف شده است و این درحالی است که این موضوع طی 43 سال گذشته بی‌سابقه است بنابراین هریک از خودروهای تولیدی دیگر که استانداردهای مورد نیاز در آنها رعایت نشود به سرنوشت پنج خودروی مذکور دچار می‌شوند و تولید آنها متوقف می‌شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد خاطرنشان کرد: ورود به اقتصاد اجتماع و حوزه خدمات عمومی، حاکمیتی، قانونی و در راستای حرکت در مسیر سند تحول سازمان ملی استاندارد از اهداف این سازمان است و تغییر ذائقه و فرهنگ عمومی در بخش‌ها و خدمات گوناگون، مستلزم گذر زمان است.

خبرهای بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید