افیلیت دیجیکالا 728 در 90

خودروهای شرکت خودروسازی اپل «Opel» به بازار خودرو کشور می‌آیند

براساس شایعات، یک شرکت خصوصی مجوز واردات خودروهای اپل (Opel) را دریافت کرده است. گفته می‌شود که بزودی خودروهای وارداتی اپل به بازار کشور می‌رسند.

به گزارش رایااستور، در بین اخبار واردات خودرو که مخصوصاً این روزها بیشتر شده است، بحث واردات رسمی اپل به گوش می رسد و گویا یک شرکت خصوصی توانسته تا مجوز واردات محصولات این نشان اروپایی را دریافت کند.

اپل قبل از انقلاب ایران، حضور قابل توجهی با مدل های رکورد و کاپیتان و تعداد محدودی جی تی در دهه ۴۰ داشت که بسیار محبوب بودند، اواسط دهه ۵۰ مدل کمودور توسط شرکت پارس خودرو با نام شورلت رویال عرضه گردید که سدانی توانمند و مدرن در زمان خود بود.

اما بعد انقلاب و با پایان جنگ در اوایل دهه ۷۰ ، سال ۱۳۷۲ اپل با شرکت ملبا به ایران بازگشت و در نمایشگاه بین المللی آن سال با نمایش مدل های کورسا، آسترا، وکترا و امگا تحولی جدید را در بخش خودروهای وارداتی ایجاد کرد، ملبا با خدمات مناسب و انتخاب محصولات روز اپل توانست خواسته کسانی که به دنبال یک خودروی جذاب، مهیج ، اصیل و با پرستیژ اروپایی بودند را برآورده سازد و خاطرات دهه های ۴۰ و ۵۰ را زنده کند.

شرکت خودروسازی اپل «Opel»
شرکت خودروسازی اپل «Opel»

با پایان واردات خودرو در ایران در سال ۱۳۷۴ تعداد محدودی مدل سدان لوکس امگا به ایران آمد که تا سال ها در کنار مرسدس بنز لوکس ترین خودروی بازار ایران بود.

گرچه اپل در اواسط دهه ۹۰ نیز تلاش کرد تا دوباره به بازار ایران بازگردد، اما عدم برنامه ریزی و زیر ساخت‌های لازم اجازه تکرار پیروزی های گذشته را به اپل نداد.

حال دوباره در این روزهایی که واردات خودرو هیجان لازم را به دلیل محدودیت های همکاری و سقف قیمتی ندارد، شنیدن نام اپل با آن همه خاطرات و مدل های جذاب می تواند خبری به نسبت خوب در آغاز سال جدید باشد.

اگرچه هنوز واردکننده و مدل های انتخابی برای بازار ایران مشخص نیست، اما قطعاً اپل برای موفقیت دوباره نیاز به یک تیم حرفه ایی و معتبر خواهد داشت تا بازهم خاطرات خوش را تکرار کند.

قطعاً طیفی از محصولات اپل در بازه کمتر از سقف واردات ۲۰ هزار یورو قرار خواهد داشت و امکان ورود به ایران را خواهد داشت. البته در این مدت خیلی از برندها قصد حضور داشتند که در حد خبر باقی ماند، امید است که شنیده ها صحت داشته و اپل بتواند به جذابیت واردات به طور قابل توجهی بیافزاید.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا این برند اروپایی واقعا به بازار کشور می‌رسد و با چه محصولات و امکاناتی به ایران می‌آید؟

اخبار بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید