وزیر ارتباطات: اینترنت طبقاتی چیز جدیدی نیست! | جزئیات بیشتر

وزیر ارتباطات در تازه‌ترین صحبت‌های خود گفت: «ارائه اینترنت با سطوح دسترسی متفاوت (اینترنت طبقاتی)، موضوع جدیدی نیست و پیش از این نیز وجود داشته است.»

به گزارش رایااستور، در حالی که بسیاری از کاربران و کسب‌وکارها درباره اینترنت طبقاتی ابراز نگرانی کرده‌اند، وزیر ارتباطات در تازه‌ترین صحبت‌های خود گفت: «ارائه اینترنت با سطوح دسترسی متفاوت، موضوع جدیدی نیست و پیش از این نیز وجود داشته است. زارع‌پور معتقد است برخی اقشار به یک دسترسی‌های خاص نیاز دارند که نمی‌توان اسم آن را اینترنت طبقاتی گذاشت.

عیسی زارع‌پور در پاسخ به چرایی ارائه اینترنت طبقاتی گفت: «برخی سایت‌ها تحریمی هستند و برای دسترسی به آن‌ها باید از فیلترشکن استفاده کرد. ما در حال تهیه ابزار دسترسی هستیم تا نیازی به فیلترشکن برای استفاده از این سایت‌ها نباشد. این مسیر کلی است که آن را دنبال می‌کنیم.»

وزیر ارتباطات: اینترنت طبقاتی چیز جدیدی نیست! | جزئیات بیشتر
وزیر ارتباطات: اینترنت طبقاتی چیز جدیدی نیست! | جزئیات بیشتر

اینترنت طبقاتی نیاز یکسری از افراد است؟

او با تأکید بر اینکه در وزارت ارتباطات هیچ تبعیضی در دسترسی به اینترنت قائل نیستند، اظهار داشت وظیفه دارند تا برای همه مردم این دسترسی را به شکل یکسان فراهم کنند: «البته یک سری اقشار نیاز به دسترسی‌های خاصی دارند که نمی‌توان اسم آن را اینترنت طبقاتی گذاشت و علیه آن شبهه جدیدی ایجاد کرد. این مسأله جدیدی نیست و قبلاً هم بوده است.»

وزیر ارتباطات ارائه اینترنت با دسترسی خاص به برخی خبرگزاری‌های دولتی و سازمان‌ها را مثال زد و گفت: «مگر پیش از این به برخی اقشار اینترنت با دسترسی متفاوت نمی‌دادند؟ آیا اسم آن طبقاتی است؟ برخی موارد خاص هم به ما گفته می‌شود دسترسی‌هایی برای برخی سایت‌ها فراهم شود. مثل خبرنگاران که دسترسی به یک سری سایت‌ها دارند. این به معنای اینترنت طبقاتی نیست.»

زارع‌پور پیش از این نیز با تبعیض در دسترسی به اینترنت مخالفت کرده و درباره ارائه اینترنت با دسترسی خاص به اساتید گفته بود این موضوع مصوبه کارگروه تعیین مصادیق بوده و وزارت ارتباطات مکلف به اجرای آن شده است: «براساس مصوبه‌ کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، به ما تکلیف شده است برای اساتید محترم دانشگاه ابزاری فراهم کنیم تا به برخی از سایت‌هایی که ایران را تحریم کردند یا فیلتر شده‌اند، دسترسی یابند تا بتوانند کارشان را انجام دهند. این سایت‌ها عمدتاً برای دانلود مقالات علمی و کارهای پژوهشی است.»

بیشتر بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید