بایننس برداشت بیت کوین را متوقف کرد

به گزارش کریپتو، بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، روز دوشنبه برداشت بیت‌کوین را برای دومین بار حدود ۱۲ ساعت متوقف و دلیل آن را شلوغی در بلاک چین به دلیل حجم بالای تراکنش‌های معلق عنوان کرد.

بایننس در توییتر اظهار کرد: این گام به دلیل حجم زیاد تراکنش‌های برداشت از بایننس، برداشته شد زیرا صرافی افزایش اخیر هزینه‌های گاز بیت‌کوین را پیش‌بینی نکرده بود.

کارمزد گاز، هزینه‌ای است که کاربران یک بلاک چین هر بار که بخواهند در شبکه تراکنش انجام دهند به اعتباردهندگان آن پرداخت می‌کنند. به تازگی بیت‌کوین در میان افزایش علاقه به یک استاندارد توکن جدید به نام BRC-۲۰ که باعث راه‌اندازی چندین میم‌کوین جدید در سال جاری شد، شاهد افزایش هزینه‌های گاز بود.

بایننس پیشتر در روز یکشنبه برداشت‌ها را به دلیل شلوغی شبکه‌ها برای حدود یک ساعت به حالت تعلیق در آورده بود اما سایر صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال مانند کوین بیس و کراکن هیچ توقفی در برداشت اعلام نکرده بودند.

BRC-۲۰ که در اوایل سال جاری توسط یک کد نویس معروف به نام دومو راه‌اندازی شد، به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن‌های جدیدی را در بلاک چین بیت‌کوین مستقر کنند. این مورد به نوبه خود شاهد ظهور چندین مم‌کوین جدید و ایجاد جنون معاملاتی مخاطره‌آمیز شد که در آن کاربران در موج جدیدی از توکن‌ها به عنوان خریداران اولیه رقابت کردند.

همچنین افزایش فعالیت معاملاتی در بلاک چین بیت‌کوین را رقم زد و کارمزدهای گاز را به بالاترین حد طی دو سال اخیر رساند اما همچنین شاهد بود که معامله‌گران قربانی طرح‌های جدید پامپ و دامپ شدند، اتفاقی تکراری که در بازارهای ارزهای دیجیتال رخ می‌دهد.

پامپ و دامپ طرحی برای دستکاری بازار است که یک سری افراد خاص به کمک آن از روش‌های ناجوانمردانه به دنبال کسب سود در بازار هستند.

بایننس همچنین چندین میم‌کوین جدید تولید شده تحت استاندارد BRC-۲۰ را فهرست کرده بود که مهم‌ترین آنها توکن پپه است، صرافی همچنین به کاربران در مورد حباب احتمالی هشدار داد و اظهار کرد که توکن‌ها هیچ سودی ندارند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۱۶ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۳۳ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۷.۰۸ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۸ درصد کاهش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲.۶۷ میلیارد دلار است که ۱۲.۲۹ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۲.۷۴ میلیارد دلار است که ۸.۳۹ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۲۸.۵۹ میلیارد دلار است که ۸۷.۵۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

بادنبال‌کردن صفحه فناوری ما، جدیدترین اخبار این حوزه را از رایااستور دنبال کنید.

پربازدیدترین مقالات مارا نیز دنبال کنید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید