بررسی آخرین وضعیت بازار خودرو | معاملات در پی ریزش قیمت خودرو کاهش یافت

در روزهای اخیر قیمت خودروهای داخلی روند کاهشی را تجربه می‌کند. در این میان سطح معاملات نیز کاهش یافته است، اما بازار خودروهای باری، مانند پراید وانت همچنان رونق دارد.

به گزارش رایااستور، قیمت خودرو داخلی روز جمعه، 8 اردیبهشت 1402، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت کارنامه با تغییراتی همراه بود.

قیمت خودرو از ابتدای سال با افزایش قابل توجهی همراه شد. اما هم‌زمان با به پایان رسیدن فروردین سرعت افزایش قیمت‌ کاهش یافت و اکنون تنها نوسانات جزئی در قیمت‌ها مشاهده می‌شود.

برخی گمانه‌ها حاکی از آن است وزارت صمت برای فرار از استیضاح رضا فاطمی‌امین، وزیر صمت، بالاخره اقدام به کنترل بازار و قیمت‌ها کرده است.

با این حال اعلام خبر عرضه 50 هزار خودروی ثبت‌نامی در سامانه یکپارچه خودرو تا پایان هفته جاری سیگنال جدیدی را به بازار مخابره کرد و قیمت برخی خودروها از دیروز کاهشی شد.

البته بعید به نظر می‌رسد که این روند ادامه‌دار باشد. چراکه بعید است توزیع گسترده خودرو در هفته‌های آتی ادامه‌ داشته باشد.

پراید ۱۳۱ در روزهای گذشته با کاهش نسبی همراه شد و به ۳۵۰ میلیون تومان رسید.

پژو پارس LX TU5، ساخت ۱۴۰۲ که این روزها جهش قیمتی چشمگیری را تجربه کرد، امروز هم به روند نوسانی خود ادامه داد و سقف 742 میلیون تومان را شکست.

پژو ۲۰۶ تیپ 3 پانوراما 1401 که یکی از پرطرفدارهای بازار خودروهای داخلی است، امروز نرخ ۶۳۵ میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد. تارا اتوماتیک که مدل ۱۴۰۲ آن به تازگی وارد بازار شده است، امروز در نرخ یک میلیارد و ۲۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

بررسی آخرین وضعیت بازار خودرو | معاملات در پی ریزش قیمت خودرو کاهش یافت
قیمت خودروهای داخلی
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید