افیلیت دیجیکالا 728 در 90

بررسی وضعیت بازار خودرو کشور | پیش‌بینی قیمت خودرو در سال 1402

براساس گفته رئیس اسبق سایپا و کارشناس صنعت خودرو، صعودی‌ بودن نرخ دلار عامل اصلی افزایش قیمت‌ها در بازار خودروی کشور می‌باشد.

به گزارش رایااستور، نوسان قیمت خودرو حتی در تعطیلات نوروزی نیز به کار خود ادامه داد و با اینکه در این مدت معامله‌ای صور نگرفته بود قیمت برخی از خودروها با افزایش همراه بود. به طوری که پژو ۲۰۷ طی تعطیلات نوروزی، با افزایش قیمت 12 میلیونی به نرخ ۶۳۷ میلیون تومان رسید.

سعید مدنی، رئیس اسبق سایپا و کارشناس صنعت خودرو گفت: عاملی که باعث افزایش قیمت‌ها در بازار خودروی کشور می‌شود، صعودی‌بودن نرخ دلار است که می‌تواند ریشه روانی یا سیاسی داشته باشد.

البته دولت گاهی برای تامین بودجه خود به افزایش ناگهانی دلار دست می‌زند و این اقدام بر تمام بازارها تاثیر می‌گذارد. برای مثال، قیمت یک خودروی خارجی طی یک ماه دو برابر شد، صرفاً به دلیل شعاری که دولت برای واردات خودرو به کشور سر داد و همچنان هم خبری از ورود این خودروها نیست.

مدنی اشاره کرد: نمی‌توان گفت که سال ۱۴۰۲ بازار چه روندی را طی می‌کند. روشی که دولت برای اداره بنگاه‌های بزرگ کشور انتخاب کرده است، صحیح نیست.

اما می‌توان گفت که اگر دولت به همین سیاست‌های فعلی خود ادامه دهد، بازار خودرو در سال ۱۴۰۲ نیز افزایش قیمت را تجربه می‌کند.

اخبار بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید