افیلیت دیجیکالا 728 در 90

بلایی که فیلترینگ بر سر صنعت گیم آورد!

بسیاری از کسانی که شغلی مرتبط با بازی آنلاین یا گیم دارند در چند ماه اخیر با وجود…

بسیاری از کسانی که شغلی مرتبط با بازی آنلاین یا گیم دارند در چند ماه اخیر با وجود فیلترینگ دچار آسیب‌های جدی شده‌اند.

به گزارش رایااستور، محدودیت اینترنت در چهار پنج ماه اخیر باعث شده تا بسیاری از مشاغل و کسب و کارها دچار آسیب جدی شوند.

یکی از مهم‌ترین مشاغلی که با مشکل جدی روبه‌رو شده‌اند مشاغل مربوط به بازی‌های ویدئویی است.

بر اساس این گزارش فیلترینگ و اختلال اینترنت، هزاران فرصت شغلی مربوط به بازی های ویدئویی در ایران را با خطر نابودی روبه رو کرده است.

اثر منفی فیلترینگ بر صنعت «گیم‌» آن را هر روز به سمت نابودی می‌کشاند و قابل توجه است که سرعت اینترنت ایران در جهان از میان 176 کشور، در رتبه 133 قرار دارد.

قابل توجه است که طی ماه‌های اخیر و به‌دنبال تصمیماتی که برای شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به برخی پلتفرم‌ها مثل «گوگل‌پلی» گرفته شد، تصور خیلی ها این بود که فقط کسب و کارهایی که بسترشان روی شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام بوده، با چالش مواجه خواهند شد، اما با فیلتر اپ استوری مثل گوگل‌پلی که بازار جهانی دارد و خدمات بیشتری نسبت به اپ استورهای داخلی دارد صنعت تولید بازی هم دچار چالش‌های جدی شده، به طوری‌که بسیاری از فعالان این حوزه به مرور یا بیکار خواهند شد یا ناچار به مهاجرت هستند.

این در حالی است که طبق گزارش‌های انجام شده، بیش از 30 میلیون ایرانی، ساعتی از روزشان را صرف انواع گیم می‌کنند و بسیاری از کارشناسان صنعت گیم را رسانه آینده برای جهت‌دهی به افکار کاربران به ویژه کودکان و نوجوانان می‌دانند، این صنعت طی چند ماه اخیر در کشورمان دچار چالش‌های جدی شده است.

بیشتر بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید