تأخیر در تحویل خودروهای پیش فروش شده KMC J7 کرمان موتور

کرمان‌موتور در نیمه دوم شهریور‌ماه امسال اولین سری خودروهای KMC J7 را به‌صورت نقدی و اقساط پیش‌فروش نمود.

به گزارش رایااستور، در این طرح زمان تحویل خودروها 45 روز کاری اعلام شده بود. این یعنی تمامی خودروهای خریداری شده در نیمه دوم شهریورماه، می‌بایست حداکثر تا پایان آبان‌ماه به خریداران تحویل داده می‌شدند.

ولیکن بر اساس اطلاعات دریافتی از خریداران، گویا تا امروز و پس از گذشت 4 ماه هنوز تمامی خودروهای خریداری شده در نیمه دوم شهریورماه، بارگیری و تحویل خریداران نشده‌اند. این درحالی‌ است که حتی بعضی از خریداران تمامی مبلغ خودرو یعنی یک میلیارد و دویست میلیون تومان را نقداً و یکجا پرداخت ‌نموده‌اند که باعث نارضایتی آن‌ها شده است.

بر اساس اطلاعات دریافتی از خریداران فاکتور خودروهای مذکور پس از تأخیر قابل‌توجه در روز آخر آذر صادر شده و تقریباً ده روز بعد و بدون هیچ‌ مشکلی این خودروها پلاک هم شده‌اند، ولیکن کماکان و بعد از گذشت بیش از یک ماه از صدور فاکتور و دو ماه از موعد درج شده برای تحویل در قرارداد، این خودروها هنوز بارگیری و تحویل خریداران نشده‌اند.

جالب اینجاست که کرمان‌موتور در همین زمان در ماه‌های مهر، آبان و دی خودروی KMC J7 را با موعد تحویل 45 و 90 روز کاری پیش‌فروش نموده است.

طی پیگیری‌ها از شرکت کرمان موتور، به نظر می‌رسد که بزودی این خودروها تحویل داده می‌شوند و این شرکت سعی دارد تا تاخیرهای بوجود آمده را بروز کند اما فعلاً در روند تحویل خودروهای KMC J7 تاخیر وجود دارد.

لازم به ذکر است که در سال جاری، دیگر خودروسازان کرمان از جمله مدیران خودرو نیز در تحویل خودروهای خود دچار مشکل شدند و با تاخیر زیاد، محصولات این شرکت به دست مشتریان رسیده است. مشکلاتی از جمله لجستیک، بروکراسی گمرک و دیگر مشکلات باعث شده تا چنین تاخیرهایی گریبان خودروسازان کرمانی را بگیرد و موجب نارضایتی بعضی از مشتریان شده است.

اما یکی از بزرگ‌‌ترین مشکلاتی که در روند تحویل خودروها وجود دارد، بروکراسی بسیار طولانی شماره‌گذاری خودروها است که باعث می‌شود چندین هفته از صدور سند تا شماره‌گذاری خودروها زمان لازم باشد.

به طور مثال، خودروسازی که خط تولید آن در بم است، مجبور است سندها را در تهران صادر، مدارک به بم ارسال و راهور شماره را تعیین و دوباره مدارک به تهران باز می‌گردند و پس از اخذ پلاک‌ها، مجدد پلاک‌های صادر شده جهت نصب بر روی خودروها به بم ارسال می‌شوند و تمامی این بروکراسی برای خودروسازانی که در تهران نیستند، باعث شده تا روند تحویل خودروها را با تاخیر مواجه کند.

بیشتر بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید