تداوم ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو | عقب‌گرد قیمت تارا به کانال یک میلیارد

در بازار ریزش قیمت خودرو همچنان ادامه‌دار است. در این میان، تارا اتوماتیک به کانال یک میلیارد تومان وارد شد و قیمت یک میلیارد و ۲۰ میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

به گزارش رایااستور، قیمت خودرو داخلی روز پنجشنبه، هفتم اردیبهشت 1402، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت کارنامه با تغییراتی مواجه شد.

قیمت خودرو از ابتدای سال با افزایش قابل توجهی همراه شد. اما هم‌زمان با به پایان رسیدن فروردین سرعت افزایش قیمت‌ کاهش یافت و اکنون تنها نوسانات جزئی در قیمت‌ها مشاهده می‌شود.

برخی گمانه‌ها حاکی از آن است وزارت صمت برای فرار از استیضاح رضا فاطمی‌امین، وزیر صمت، بالاخره اقدام به کنترل بازار و قیمت‌ها کرده است.

با این حال اعلام خبر عرضه 50 هزار خودروی ثبت‌نامی در سامانه یکپارچه خودرو تا پایان هفته جاری سیگنال جدیدی را به بازار مخابره کرد و قیمت برخی خودروها از دیروز کاهشی شد.

البته بعید به نظر می‌رسد که این روند ادامه‌دار باشد. چراکه بعید است توزیع گسترده خودرو در هفته‌های آتی ادامه‌دار باشد.

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به این شرح ثبت شده است:

پراید ۱۳۱ در روزهای گذشته با کاهش نسبی همراه شد و به ۳۵۰ میلیون تومان رسید.

پژو پارس LX TU5، ساخت ۱۴۰۲ که این روزها جهش قیمتی چشمگیری را تجربه کرد، امروز هم به روند نوسانی خود ادامه داد و سقف 742 میلیون تومان را شکست. پژو ۲۰۶ تیپ 3 پانوراما 1401 که یکی از پرطرفدارهای بازار خودروهای داخلی است، امروز پنج میلیون تومان ارزان شد و نرخ ۶۳۵ میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

تارا اتوماتیک که مدل ۱۴۰۲ آن به تازگی وارد بازار شده است، امروز در نرخ یک میلیارد و ۲۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت خودروهای داخلی امروز 7 اردیبهشت 1402
قیمت خودروهای داخلی امروز 7 اردیبهشت 1402
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید