اینترنت و شبکهبه‌روزرسانی

ترفندی ساده برای جلوگیری از هک شدن وای‌فای

به گزارش رایااستور و به نقل از سان، اگر تعداد زیادی دستگاه هوشمند در خانه خود دارید، ممکن است بخواهید برخی از آن‌ها را به شبکه وای‌فای مهمان متصل کنید.

برخی از دستگاه‌ها بیشتر از سایرین در معرض خطر هک هستند و شما نمی‌خواهید یک مجرم سایبری جاسوسیتان را بکند. بر اساس گزارش CNET، ترموستات‌ها، بلندگوهای هوشمند و حتی دوربین‌های امنیتی خانه گاهی می‌توانند بیشتر از سایر دستگاه‌ها قابل هک باشند.

تلفن یا رایانه شما احتمالا در شبکه وای‌فای استاندارد شما بسیار ایمن‌تر از ترموستاتی است که تنظیمات امنیتی کمتری دارد. ایجاد یک شبکه مهمان آسان است و می‌توانید دستگاه‌های خود را به آن وصل کنید و همچنین آن را در اختیار مهمانان قرار دهید. با این کار یک رمز عبور کاملا مجزا ایجاد می‌کنید تا شبکه اصلی شما دارای یک لایه امنیتی اضافی باشد.

ترفندی ساده برای جلوگیری از هک شدن وای‌فای

به طور کلی، شبکه‌های مهمان را می‌توان با تایپ آدرس آی‌پی روتر خود در یک مرورگر راه‌اندازی کرد. نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید تا وارد صفحه مدیریت روتر شوید. در اینجا باید به دنبال گزینه‌ای از منو باشید که با آن وارد تنظیمات شبکه شوید. سپس اگر این کار با روتر شما ممکن باشد، می‌توانید یک شبکه مهمان بسازید.

آژانس امنیت ملی ایالات متحده بر اهمیت شبکه مهمان تاکید می‌کند و می‌گوید: در صورتی که یک مهمان (ناآگاهانه) بدافزاری روی موبایل یا تبلت خود داشته باشد، به شبکه اصلی و دستگاه‌های شما آسیب نمی‌زند.»

کارشناسان فناوری مایکروسافت نیز آن را به عنوان یک ایده خوب در وبسایت این شرکت تبلیغ می‌کنند.

در این بیانیه آمده است: «اگر روتر شما از وای‌فای مهمان پشتیبانی می‌کند، باید آن را روشن کنید و هنگامی که مهمان‌ها نیاز به اتصال به وای‌فای شما دارند، از آن‌ها بخواهید به وای‌فای مهمان متصل شوند.»

علی ترکاشوند

عضو تحریریه رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *