قیمت خودرو

تغییرات قیمت محصولات سایپا | قیمت شاهین 700 میلیونی شد!

افزایش قیمت های سرسام آور امروز بازار، رقم صدگان قیمت ریالی بسیاری از خودروهای داخلی را تغییر داد. برای مثال شاهین از مرز ۷۰۰ میلیون گذشت، پارس تیوفایو به ۷۰۰ میلیون رسید و تیپ ۲ نیز ۶۰۰ میلیون شد. ادامه دار شدن این روند بسیار وحشتناک است.

به گزارش رایااستور، با جهش ارزش دلار در روز جمعه که یک روز تعطیل بود، روند بازار امروز، شنبه ۶ اسفند، نیز مشخص شد و همه از دیروز می دانستند که قرار نیست امروز اتفاق خوشایندی بیافتد.

امروز گرانی خودروهای داخلی و خارجی به حدی بود که رقم صدگان قیمت ریالی بسیاری از آن ها تغییر کرد. این تغییر در ایرانی ها با یک واحد افزایش همراه بود، اما در چینی ها شاهد تعییر دو واحدی رقم صدگان نیز بودیم. برای مثال، در ایرانی ها پراید وانت، شاهین، پژو پارس سال و تیوفایو، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و چند خودروی دیگر بودند که کانال قیمتی‌شان عوض شد و یک پله صعود کرد.

در بین چینی ها نیز گرانی ها به حدی بود که دیگنیتی پرستیژ به بالای ۳ میلیارد رسید و از طرفی دیگر، فیدلیتی ۲۰۰ میلیون بیش تر از پنج‌شنبه شد.

رقم های اعلامی از سوی صاحبان خودروها بسیار عجیب و غریب تر از گذشته شده است و در صورت ادامه دار شدن این روند، با بازار بسیار وحشتناکی روبه‌رو خواهیم بود که نه خریدار جرئت خرید دارد و نه فروشنده جرئت فروش.

تغییرات قیمت خودروهای صفر سایپا

در بین محصولات سایپا شاهین با ۵۰ میلیون افزایش قیمت بیش تری میزان گرانی را ثبت کرد و یک پله پایین تر از آن کوییک اتوماتیک و تیبا ۲ به ترتیب با ۲۵ و ۲۴ میلیون رشد قرار گرفتند. در این میان، پراید وانت هم ۱۶ میلیون گران تر شد و به بالای ۳۰۰ میلیون رسید.

نام محصولقیمت دیروز (تومان)قیمت امروز (تومان)
پراید وانت (۱۵۱)۲۹۲,۰۰۰,۰۰۰۳۰۸,۰۰۰,۰۰۰
تیبا ۲۳۶۸,۰۰۰,۰۰۰۳۹۲,۰۰۰,۰۰۰
ساینا فول۳۷۹,۰۰۰,۰۰۰۳۹۴,۰۰۰,۰۰۰
کوییک اتوماتیک۴۹۳,۰۰۰,۰۰۰۵۱۹,۰۰۰,۰۰۰
شاهین سفید۶۶۲,۰۰۰,۰۰۰۷۱۲,۰۰۰,۰۰۰

علی ترکاشوند

عضو تحریریه رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *