خودرو جدید سهند و تفاوت تیپ‌های مختلف این خودرو + کاتالوگ رسمی

خودروی سهند شرکت سایپا که قرار است توسط پارس خودرو تولید شود، یکی از سدان‌های آپشنال این شرکت به شمار می‌رود. سهند به دلیل برخورداری از آپشن‌های زیاد توسط پارس خودرو تولید می‌شود.

خودرو سهند که روی پلتفرم X200 سایپا تولید می‌شود، محصولی از شرکت پارس خودرو است. این خودرو دقیقاً همان فیس‌لیفت خودرو ساینا است، اما سایپا اصرار دارد که سهند را یک خودرو جدید اعلام کند.

کاتالوگ رسمی خودرو سهند

پارس خودرو، کاتالوگ رسمی این خودرو را منتشر کرد و اکنون می‌توان از ابعاد دیگری به بررسی تیپ‌های آن پرداخت. خودرو سهند در 6 تیپ مختلف عرضه می‌شوند که آپشن‌های متفاوتی نیز نسبت‌به یکدیگر دارند.

مشخصات فنی همه آن‌ها، بجزء نسخه دوگانه سوز، مشابه یکدیگر است. در ادامه باما همراه باشید تا بیشتر به بررسی خودرو سهند و تیپ‌های آن بپردازیم.

بررسی مشخصات فنی تیپ‌های سهند

همانطور که در کاتالوگ رسمی شرکت سازنده اشاره شده، مشخصات فنی تیپ‌های مختلف خودرو سهند باهم تقریباً هیچ تفاوتی ندارند. پیشرانه استفاده شده روی سهند با نام M15 GSI، نسخه به‌روزرسانی شده از پیشرانه M15 بوده که با ارتقاء مواردی همچون منیفولد دود، پیستون‌ها، اندازه یاتاقان‌ها به همراه افزودن سیستم VVT، حدود 3 اسب‌بخار قدرت و 7 نیوتن‌متر گشتاور بالاتری تولید می‌کند. البته مدل دوگانه‌سوز، به‌دلیل استفاده از گاز CNG، نسبت‌به سایر تیپ‌ها حدود 13 اسب‌بخار قدرت و 21 نیوتن‌متر گشتاور کمتری تولید می‌کند.

شرکت سازنده درباره مصرف سوخت سهند چیزی منتشر نکرده است؛ اما باتوجه به‌اینکه ابعاد، پلتفرم و پیشرانه سهند بسیار به ساینا شبیه است، می‌توان مصرف سوخت این خودرو را مشابه ساینا دانست. ساینا در هر 100 کیلومتر، 7 لیتر مصرف دارد.

تیپ‌های مختلف سهند چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

در ادامه جدولی را برای شما آماده کرده‌ایم تا دقیق‌تر و راحت‌تر بتوانیم تفاوت تیپ‌های مختلف خودرو سهند را بررسی کنیم. درنظر داشته‌باشید که تیپ MT 1 نسخه پایه و تیپ CVT- E 2 نسخه فول‌آپشن سهند میباشند.

تیپ 1 MTتیپ 1 MT دوگانه‌سوزتیپ 2 MTتیپ 2 MT دوگانه‌سوزتیپ 2 CVT- Lتیپ 2 CVT- E
کروزکنترلnotiknotiknotiknotiktiktik
فرمان برقیnotiknotiknotiknotiktiktik
دکمه‌های کنترلی روی غربیلک فرمانnotiknotiktiktiktiktik
رینگ آلومینیومیnotiknotiknotiknotiknotiktik
صندلی دو حالته برقی با گرم‌کنnotiknotiknotiknotiknotiktik
روکش چرم و پارچهnotiknotiktiktiktiktik
تریم دو رنگnotiknotiktiktiktiktik
شیشه دودی عقبnotiknotiknotiknotiknotiktik
آیینه جانبی جمع شونده برقی با گرم‌کنnotiknotiktiktiktiktik
سانروفnotiknotiktiktiknotiktik
تشخیص نقطه کور BSDnotiknotiknotiknotiknotiktik
استارت دکمه‌ایnotiknotiknotiknotiknotiktik
نمایشگر 7 اینچیnotiknotiktiktiktiktik
دوربین دنده عقبnotiknotiktiktiktiktik
آنتن کوسه‌ایnotiknotiktiktiktiktik

قیمت احتمالی خودرو سهند در بازار

سایپا و پارس خودرو درحال‌حاضر قیمت این خودرو را اعلام نکرده‌اند. اما اگر بخواهیم قیمت آن‌را تخمین بزنیم، باید اشاره کنیم که سهند در بین دو خودرو ساینا S و شاهین G قرار می‌گیرد. میانگین قیمت این دو محصول، حدود 333 میلیون‌تومان است که نرخ حدودی تیپ پایه سهند خواهد بود.

البته مهدی دادفر، درزمان معرفی این خودرو در سال 1400، پیش‌بینی کرده بود که قیمت خودرو به 350 میلیون خواهد رسید.

نظرشما درباره خودرو جدید سهند چیست؟

منبع تجارت نیوز
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید