3 روش تنظیم نمایشگر آیفون برای خوابی راحت

مطالعات ثابت کرده که نور آبی که قبل از خواب از تلفن و رایانه ساطع می‌شود، مانع خوابیدن ما می‌شود.

دکتر ورنا سن در این‌باره می‌گوید: نور آبی تولید ملاتونین شما را مختل می‌کند و خوابیدن را دشوارتر می‌کند. ملاتونین هورمونی است که به صورت طبیعی در بدن یافت می‌شود. کار اصلی ملاتونین در بدن تنظیم چرخه‌های روز و شب یا چرخه‌های خواب و بیداری است.

تاریکی سبب می‌شود بدن ملاتونین تولید کند که سیگنال‌هایی برای آماده کردن بدن برای خواب ایجاد می‌نماید؛ نور تولید ملاتونین در بدن را کاهش می‌دهد و بدن را آماده می‌نماید تا بیدار شود.

بنابراین، بهتر است استفاده خود از رایانه و گوشی تلفن‌همراه  را فقط به طول روز محدود کنید تا بر اثر نور آبی این دستگاه‌ها ملاتونین بدن کاهش نیابد. خوشبختانه، چند ویژگی در سیستم عامل iOS گوشی‌های آیفون وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای کمک به کاهش نور آبی صفحه نمایشگر خود استفاده کنید.

فعال کردن حالت شب

حالت شب آیفون یک ابزار مفید است که به طور خودکار نمایشگر شما را تنظیم می‌کند. در طول شب، تمام رنگ‌های گوشی شما را به رنگ‌های گرم‌تری تغییر می‌دهد که به ما کمک می‌کند بهتر بخوابیم. سپس، در صبح، صفحه نمایش به تنظیمات عادی خود باز می‌گردد. می‌توانید این ویژگی را در تنظیمات > نمایشگر و روشنایی > شیفت شب فعال کنید.

کاهش دادن نقطه سفید

کاربران همچنین می‌توانند نقطه سفید آیفون خود را کاهش دهند تا شدت رنگ‌ها را کاهش دهند. در شب، نورهای روشن می‌توانند به همان اندازه نور آبی برای خواب مضر باشند، زیرا مغز ما را بیدار می‌کنند. می‌توانید با رفتن به تنظیمات آیفون خود مشکل نقطه سفید را برطرف کنید. از آنجا به Accessibility > Display & Text Size رفته و گزینه Reduce White Point را تغییر دهید.

روشنایی نمایشگر را کاهش دهید

اگر نمی‌خواهید رنگ‌های گوشی خود را گرم‌تر کنید، راهی برای کم‌نور کردن صفحه نمایش وجود دارد. برای انجام این کار، مرکز کنترل را با کشیدن انگشت از بالای صفحه به پایین باز کنید. از آنجا، نماد «خورشید» را بیابید و سپس نوار لغزنده را تا نقطه‌ای بکشید که چشمان شما همچنان به راحتی ببیند. همچنین می توانید با رفتن به Settings > Display & Brightness > نوار لغزنده را بکشید.

بادنبال‌کردن صفحه فناوری ما، جدیدترین اخبار این حوزه را از رایااستور دنبال کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید