توضیحات وزیر ارتباطات درباره قطعی‌های اینترنت [جزئیات]

بر اساس گفته وزیر ارتباطات (عیسی زارع‌پور)، با داشبوردها و مانیتورهایی وضعیت اینترنت پایش می‌کند و…

بر اساس گفته وزیر ارتباطات (عیسی زارع‌پور)، با داشبوردها و مانیتورهایی وضعیت اینترنت پایش می‌کند و هیچ قطعی اینترنت از قبل برنامه‌ریزی شده‌ای در سال گذشته (۱۴۰۱) وجود نداشته که وزارت ارتباطات بخواهد از قبل اطلاع‌رسانی کند، اما تلاش این است که قطعی‌های اینترنت به حداقل برسد.

به گزارش رایااستور، زارع پور پیرامون قطعی‌های اینترنت در سال ۱۴۰۱ که بعضا به دلیل اختلال در شبکه زیرساختی کشور اتفاق افتاد و عدم اطلاع رسانی به‌موقع شرکت ارتباطات زیرساخت در خصوص این قطعی‌ها، گفت: داشبوردها و مانیتورهایی در اتاق بنده است که در لحظه وضعیت ارتباطات را مشاهده می‌کنم و اگر در حد یک صدم لینک هایی در کشور قطع باشد، در لحظه اطلاع رسانی انجام می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ادامه داد: داشبوردهایی برای پایش وضعیت داریم و هیچ قطعی از قبل برنامه‌ریزی شده ای نداشتیم که بخواهیم از قبل اطلاع رسانی کنیم و بحث فنی همیشه بوده است، اما در تلاشیم این قطعی‌ها را به حداقل برسانیم.

به نقل از وب‌سایت سیتنا، او توضیح داد: هفته‌های گذشته تمام لینک‌های ما در آذربایجان، ارمنستان و ترکیه به دلیل مشکلاتی که در گرجستان بود، قطع شد و ۱۵ دقیقه‌ای قطعی داشتیم که از سمت جنوب تامین کردیم. بیش از سه برابر مصرف فعلی کاربران، ظرفیت ایجاد کردیم، آن هم از منابع مختلف.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: روز اول به مدیرعامل شرکت زیرساخت دستور دادم که تنوع مسیرهای تامین ترافیک کشور را افزایش دهید و فقط به چند کشور و چند شرکت بسنده نکنید.

به همکاران عرض کردم اگر از یک اندازه‌ای بیشتر قطعی داشتیم که مردم تحت تاثیر قرار گرفتند، حتما اطلاع رسانی کنید.

زارع پور در همین حال توضیح داد: برخی سایت‌های غیرمستند با اخبار نادرست مردم را نگران می‌کنند که قطعی داشتیم. وظیفه ما تامین ترافیک با کیفیت برای همه مردم است و آنچه که در توان داریم را انجام می‌دهیم.

اخبار بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید