گام بلند شرکت خودروسازی «نیسان» برای تولید خودروهای برقی

شرکت نیسان موتور امروز (دوشنبه) در راستای اهداف خود برای فروش خودروهای برقی اعلام کرد که دومین کارخانه باتری‌سازی در ایالات‌متحده را ایجاد خواهد کرد زیرا این خودروساز به نظر می‌رسد در صنعتی تحت سلطه خودروسازانی مانند تسلا قرار بگیرد.

به گزارش رایااستور، شرکت خودروسازی نیسان، اگرچه در خودروهای الکتریکی پیشگام است اما مانند بسیاری از خودروسازان قدیمی، در مواجهه با رقابت فزاینده تسلا و سایر شرکت‌های جدیدتر با مشکل مواجه شده است.

نیسان اکنون قصد دارد تا خودروهای برقی که شامل خودروهای پیشرفته هیبریدی الکتریکی خود می‌شود را تا سال مالی ۲۰۳۰ بیش از ۵۵ درصد از فروش جهانی خود از پیش‌بینی ۵۰ درصدی قبلی را تشکیل دهد.

خودروهای برقی
خودروهای برقی

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد دارد تا آن سال، ۲۷ خودروی برقی جدید که شامل ۱۹ دستگاه خودروهای برقی باتری‌دار است را تولید کند. پیش از این ۲۳ خودروی برقی و ۱۵ خودروی برقی را پیش‌بینی کرده بود.

بر اساس گزارش رویترز، آشوانی گوپتا، مدیر عملیاتی امروز (دوشنبه) اظهار کرد که این شرکت همچنین قصد دارد دومین کارخانه باتری در ایالات‌متحده را ایجاد کند تا به آن کمک کند تا الزامات قانون کاهش تورم را برآورده کند.

اخبار بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید