تولید خودرو پژو پارس ادامه خواهد داشت؟

بر اساس اعلام معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول گروه صنعتی ایران‌خودرو، تولید پژو پارس ادامه خواهد داشت و خبری از توقف تولید نیست. همچنین وی افزود؛ که دو محصول آریسان۲ و پارس موفق به پشت سر گذاشتن آزمون ایمنی عابر پیاده شدند.

به گزارش رایااستور محسن رضایی‌منش محصول پژوپارس را محصولی راهبردی برای ایران‌خودرو و مورد توجه و علاقه‌مندی مشتریان و بازار دانست و گفت: این خودرو که در سبد محصولات ایران‌خودرو در سایت‌های فارس، خزر، کرمانشاه و خراسان با ظرفیت روزانه بیش از 600 دستگاه تولید می‌شود با بررسی‌های مهندسی و محاسبات CAE و ایجاد تغییرات لازم، آزمون‌های مرتبط ایمنی عابر پیاده را در مرکز آزمون بین‌المللی با موفقیت پشت‌سر گذاشت تا همچنان جایگاه خود را برای سال‌‌های آینده در سبد محصولات ایران‌خودرو حفظ کند.

همچنین وی اضافه کرد: آریسان2 نیز که محصول جدید ایران‌خودرو می‌باشد و در نیمه دوم سال 1401 به تولید انبوه رسیده است، با تغییرات مهندسی توانست آزمون ایمنی عابر پیاده را با موفقیت پشت‌سر بگذارد.

رضایی‌منش با بیان این که اقدامات گروه صنعتی ایران‌خودرو در سال 1401 سبب ثبت رکوردهای بی‌نظیر و کم‌سابقه‌ای در کسب استانداردهای بین‌المللی شده است، تصریح کرد: تارا نخستین محصولی است که ایران‌خودرو موفق به اخذ استاندارد ایمنی عابر پیاده شد و این خودرو از آزمون‌های ایمنی عابر پیاده در تصادفات جاده‌ای (Pedestrian Safety Test) سربلند بیرون آمد.

وی با بیان این که پس از تارا محصولات راناپلاس، دناپلاس، پژو207 و سورن‌پلاس نیز موفق به دریافت این استاندارد شدند، خاطرنشان کرد: خودروی کراس اوور «ری‌را» نیز که مراحل پایانی طراحی و تکوین محصول را پشت‌سر می‌گذارد، موفق شد در بهمن ماه 1401 آزمون ایمنی عابر پیاده را به‌خوبی پشت‌سر بگذارد و مورد تأیید قرار گیرد.

گفتنی است، استاندارد ایمنی عابر پیاده ECE –R127 از استانداردهای روز اروپا و یکی از الزامات ورود به بازار این کشورها به‌شمار می‌رود. این آزمون‌ در مراکز تست معتبر اروپایی، منطبق با استاندارد روز بین‌المللی انجام می‌شود.

اخبار بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید