تیپ جدید خودروی ساینا در راه است + مشخصات

به تازگی گروه خودروسازی سایپا مشخصات تیپ جدید ساینا را اعلام کرده است. ساینا GX نمونه فول آپشن دنده ای این سدان اقتصادی با پیشرانه ارتقا یافته است.

به گزارش رایااستور، ساینا GX تفاوتی در بخش ظاهری با ساینا S ندارد و تنها در تیپ جدید این خودرو، رینگ آلومینیومی نیز اضافه شده است. همچنین شیشه های عقب این خودرو هم به صورت استاندارد دودی است.

در بخش کابین ساینا GX امکانات رفاهی بیشتری استفاده شده و در بخش فنی هم تغییراتی اعمال گردیده است. تیپ جدید ساینا که با پسوند GX به بازار می آید، به پیشرانه M15 پلاس یا همان M15GSI مجهز است که ۹۰ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۱۳۷ نیوتن متر تولید می کند.

این پیشرانه ۱.۵ لیتری و ۸ سوپاپ در خودروهایی مانند کوییک GX، سهند و اطلس هم استفاده می شوند و فناوری VVT-i در آن وجود دارد.

جعبه دنده ساینا GX از نوع ۵ سرعته دستی است و توان را به چرخ های جلو می رساند. در بخش امکانات رفاهی می بینیم که تیپ جدید ساینا با نمایشگر لمسی، دوربین عقب، سنسور پارک عقب، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان، چراغ روشنایی روز، سنسور نور، تهویه الکتریکی، دو کیسه هوا، تریم داخلی چرم مصنوعی و… مجهز است.

تیپ جدید خودروی ساینا در راه است + مشخصات

در اصل می توان گفت که ساینا GX نمونه اقتصادی سدان جدید پلتفرم X200 سایپا، یعنی سهند خواهد بود.

هنوز به صورت دقیق مشخص نیست که ساینا GX چه سبک داشبوردی را دارد. این احتمال وجود دارد که کابین این خودرو با داشبورد کوییک G (نمونه ای که در ابتدای معرفی کوییک و ساینا فیس لیفت معرفی شد) به بازار بیاید.

تیپ جدید خودروی ساینا در راه است + مشخصات

از سویی تصاویر کاتالوگ این تیپ جدید ساینا نشان می دهد که در بحث داشبورد تغییر خاصی نسبت به نمونه های فعلی ندارد.

همچنین احتمال دارد که به خاطر استانداردهای اجباری جدید، قابلیت کنترل شروع حرکت در سربالایی و سامانه کنترل پایداری الکتریکی به این سدان اقتصادی سایپا اضافه شود.

منبع akharinkhodro
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید