نیمه اردیبهشت 1402 ثبت‌نام جدید خودرو آغاز می‌شود

به گزارش رایااستور، وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه واردات خودرو کارکرده در دستور کار قرار دارد، گفت: روز گذشته از مراجع حاکمیتی مصوبه‌ای گرفتیم که مانع واردات خودرو را برطرف می‌کند.

در روزهای گذشته برخی از نمایندگان در گفتگو با رسانه‌‎ها از حذف واردات خودروهای دست دوم به کشور انتقاد کردند که پاسخ مجمع تشخیص مصلحت نظام را به دنبال داشت که بر این باور بود: مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص واردات خودروهای کارکرده که شامل انواع کشنده‌ها، کامیون، اتوبوس، مینی بوس، ون و سواری، در هیأت عالی نظارت مورد بررسی قرار گرفت و صرفاً واردات خودروهای کارکرده «سواری» به دلیل مغایرت با بندهایی از سیاست های کلی «حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی»، سیاست های کلی «اقتصاد مقاومتی» و همچنین سیاست های کلی «برنامه هفتم» با مخالفت هیئت عالی نظارت مواجه شد.

با این وجود برخی از نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز سه شنبه در نطق میان دستور و تذکر شفاهی خود لزوم ساماندهی بازار خودرو را متذکر شده و واردات خودروی سواری دست دوم را یکی از راه‌های آن دانستند.

در همین پیوند، سید رضا فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه واردات خودروی کارکرده در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان‌کرد: روز گذشته از مراجع حاکمیتی مصوبه‌ای گرفتیم که مانع واردات خودرو را برطرف می‌کند.

وی همچنین بیان‌داشت: برخی مونتاژکاران خودرو بازار را به هم می ریختند و برای فروش خودرو، سکه دریافت می‌کردند. فاطمی‌امین گفت: برای رفع این وضعیت و مقابله با مافیا اقدام کردیم.

اردیبهشت‌ماه ثبت‌نام جدید خودرو در سال 1402 انجام می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از آغاز ثبت‌نام جدید خودرو از نیمه اردیبهشت خبر داد.
وی خاطرنشان‌کرد: تقریبا به همه افرادی که ثبت‌نام کنند خودرو تحویل داده می‌شود.
فاطمی‌امین ادامه‌داد: از اواخر امسال هم فروش اقساطی و لیزینگی خودرو آغاز خواهد شد.

 قیمت‌های خودرو در بازار آزاد واقعی نیست

وزیر صمت اعلام کرد که قیمت‌های خودرو در بازار آزاد کاذب است و مردم باید در هنگام خرید دقت کنند، برای مثال قیمت کارخانه‌ای خودرو شاهین با مالیات ۴۰۰ میلیون است اما در بازار ۷۰۰ میلیون به فروش می‌رسد.

وی ادامه داد: هفتۀ آینده تحویل خودرو به کسانیکه برای خودروی شاهین ثبت‌نام کردند آغاز می‌شود و تا ۳ ماه دیگر به همه تحویل می‌دهیم و امیدوارم که تا اواسط امسال قیمت بازاری خودروها به قیمت کارخانه نزدیک شود.

بادنبال‌کردن صفحه فناوری ما، جدیدترین اخبار این حوزه را دنبال کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید