جدیدترین تغییرات آیفون ۱۶ در رقابت با پرچمدار سامسونگ

کمپانی اپل در رقابت با شرکت سامسونگ، تغییراتی در محصول جدید خود، آیفون ۱۶ پرو ایجاد می‌کند.

به گزارش رایااستور و به نقل از فون‌آرنا، اندازه صفحه نمایش گوشی‌های رده بالای تولید اپل از آیفون ۱۲ محصول ۲۰۲۰ تغییر نکرده است. سال آینده زمانی است که می‌توانیم انتظار داشته باشیم نمایشگرهای بزرگتری را در آیفون ۱۶ پرو و پرو مکس ببینیم. مارک گورمن، روزنامه‌نگار بلومبرگ توضیح می‌دهد که چرا این شرکت تصمیم به افزایش اندازه صفحه نمایش گرفته است.

گورمن گزارش قبلی را تایید کرده که گفته بود مدل‌های پرو و پرو مکس سال آینده کمی بزرگ‌تر از مدل‌های موجود، آیفون ۱۴ پرو با صفحه نمایش ۶.۱ اینچی و آیفون ۱۴ پرو مکس با صفحه نمایش ۶.۷ اینچی خواهند بود.

گورمن مشخصات دقیقی را ذکر نکرده و تنها فاش کرده است که اندازه آن به میزان چند دهم اینچ افزایش خواهد یافت، اما تحلیلگر مورد اعتماد راس یانگ چند روز پیش گفت که آیفون ۱۶ پرو دارای صفحه نمایش ۶.۲ اینچی و پرو مکس دارای صفحه نمایش ۶.۸ اینچی خواهد بود.

اپل و سامسونگ
اپل و سامسونگ

اما چرا اپل می‌خواهد اندازه صفحه نمایش را بزرگتر کند؟ گورمن معتقد است که با این کار، آیفون را به گوشی‌های معمولی درجه یک سامسونگ نزدیک‌تر می‌کند، یعنی احتمالا به Galaxy S23 Ultra، که دارای صفحه نمایش ۶.۸ اینچی است و Galaxy S۲۳ Plus با پنل ۶.۶ اینچی.

البته ماجرا فقط مطابقت با مشخصات بهترین گوشی‌های سامسونگ نیست. مدل‌های فعلی فضای کافی برای قطعات بهتر ندارند. اخیرا شایعه‌ای حاکی از آن است که اپل تغییراتی در چیدمان دوربین آیفون ۱۵ پرو مکس ایجاد خواهد کرد تا لنز جدید پریسکوپ را در خود جای دهد. اما این نیاز به فضایی بزرگتر دارد. به غیر از دوربین‌ها، گوشی‌های بزرگتر امکان استفاده از باتری‌های بزرگتر را نیز دارند.

در گزارشی که اخیرا منتشر شده همچنین گفته شده است که یک سنسور بزرگتر که قبلا تصور می‌شد برای آیفون ۱۵ پرو مکس ساخته شده، در واقع برای آیفون ۱۶ پرو مکس در نظر گرفته شده است.

یک صفحه نمایش بزرگتر، باتری بزرگ‌تر و دوربین جدید مطمئنا افراد بیشتری را ترغیب می‌کند که اندروید را کنار بگذارند، مگر اینکه سامسونگ چیزی جدید ارائه دهد، که می‌دانیم همیشه این کار را می‌کند.

منبع همشهری
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید