جزئیات طرح جدید فروش خودرو اعلام شد + زمان ثبت‌نام جدید سامانه یکپارچه فروش خودرو

امکان ویرایش و ثبت‌نام برای جاماندگان مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها، که در مقطع تخصیص به دلیل ظرفیت‌های جذب نشده، امکان تخصیص نیافته بود، به زودی (در ماه شهریور) با حفظ اولویت، فراهم خواهد شد.

به گزارش رایااستور، پس از تعیین تکلیف ثبت‌نام جاماندگان، مرحله سوم برنامه‌ریزی خواهد شد.

در اواخر ماه خرداد، نتایج قرعه‌کشی جهت نوبت‌دهی مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها، در سامانه معرفی‌شده منتشر گردید. طبق این نتایج، تا پایان سال ۱۴۰۳ و با رعایت برنامه تولیدی تولیدکنندگان خودرو، به ۹۷ درصد از متقاضیان ثبت‌نام کرده در مرحله دوم فروش، خودرو تخصیص داده شد.

اما برای ۳ درصد متقاضیانی که درخواست خودروهای CKD داشتند، به دلیل محدودیت‌های ایجاد شده و ظرفیت جذب نشده تولیدکنندگان، تخصیص انجام نشد.

به این ترتیب، امکان انتخاب خودروی جدید و جایگزین برای این دسته از متقاضیان به حفظ اولویت خواهد بود. با در نظر گرفتن ظرفیت خالی برای تعدادی از محصولات در سال جاری و سال ۱۴۰۳، پس از برنامه‌ریزی، سامانه ثبت تقاضا برای خودروهایی که ظرفیت تولید دارند، دوباره فعال می‌شود.

با توجه به اعلام‌های قبلی، بازگشایی این امکان برای متقاضیان این مرحله در ماه شهریور انجام خواهد شد.

جزئیات طرح جدید فروش خودرو اعلام شد + زمان ثبت‌نام جدید سامانه یکپارچه فروش خودرو

زمان تکمیل ظرفیت دور دوم سامانه یکپارچه خودرو

مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، در گفت‌وگویی، در آستانه ورود به ماه شهریور، اعلام کرد: با توجه به تعهدات قبلی، تولیدکنندگان خودرو توانسته‌اند ظرفیت تولید خود را افزایش داده و در ماه شهریور، ویرایش مدل‌های جدید خودرو برای متقاضیان مرحله دوم طرح یکپارچه فروش (جاماندگان) را فراهم کنند.

وی افزود: نیمی از متقاضیان مرحله دوم فروش محصولات سایپا و ۱۰ درصد از متقاضیان محصولات شرکت کرمان‌موتور، هنوز هزینه‌های مربوط به خودروهای خود را واریز نکرده‌اند. این امر به این معناست که در زمان ویرایش، انتخابات بیشتری در میان خودروهای مختلف برای آنان فراهم خواهد بود.

تقدسی بیان کرد: اخیراً برخی در فضای مجازی درباره زمان شروع مرحله سوم فروش یکپارچه خودروها و حتی خودروهایی که وارد بازار می‌شوند، صحبت می‌کنند. با این واقعیت، تاکید می‌شود که بازگشایی در ماه شهریور با هدف تکمیل مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها انجام می‌شود و هیچ ارتباطی با مرحله سوم ندارد.

تاریخ دقیق اجرای مرحله سوم هنوز مشخص نشده و پیش از آغاز بازگشایی، اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام خواهد شد. برنامه‌ریزی برای مرحله سوم پس از تعیین تکلیف آن، آغاز خواهد شد.

زمان ثبت نام جدید سامانه یکپارچه خودرو

بازگشایی در ماه شهریور به منظور تکمیل مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها انجام می‌شود و هیچ ارتباطی با مرحله سوم ندارد. تاریخ دقیق اجرای مرحله سوم که قطعاً در ماه شهریور خواهد بود، هنوز مشخص نیست.

پیش از آغاز بازگشایی سایت، اطلاع‌رسانی‌های مربوط به این موضوع ارائه خواهد شد. بعد از تعیین تکلیف و پایان مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها، برنامه‌ریزی برای مرحله سوم آغاز خواهد شد.

منبع khodrobank
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید