جزئیات عرضه امروز فیدلیتی در بورس کالا | قیمت و سود خریداران

امروز چهارشنبه ۲۱ دی 1401 جزئیات عرضه فیدلیتی در بورس کالا اعلام شد.

به گزارش رایااستور، امروز ۷۵۰ دستگاه فیدلیتی در بورس کالا معامله شد.

امروز ۷۵۰ دستگاه فیدلیتی در بورس کالا معامله شد و حدود 270 میلیون تومان سود برای خریداران به همراه داشت.

سود 270 میلیون تومانی خرید این خودرو جذاب از بورس

امروز ۷۵۰ دستگاه فیدلیتی ۷ نفره مشکی رنگ در بورس کالا معامله شد، قیمت پایه ۷۷۲ میلیون تومان بوده و قیمت معامله شده یک میلیارد و ۲۶۴ میلیون تومان بود.

عرضه این خودرو ۷۵۰ دستگاه و تقاضا ۳۹۱۹ بود تاریخ تحویل این خودرو ۱۴ اسفند سال جاری است. قیمت بازار آزاد این خودرو در معاملات روز ۲۰ دی، یک میلیارد و ۵۳۵ میلیون تومان است و این خودرو در بورس ۲۷۱ میلیون تومان ارزان‌تر از بازار آزاد معامله شد.

هزینه‌های جانبی برابر است با: هزینه ۹ درصد مالیات ارزش افزوده برمبنای قیمت نهایی فروش، سایر هزینه‌ها جمعاً به مبلغ ۱۷۳.۹۱۹.۰۲۷ ریال، شامل: (مالیات و عوارض شماره گذاری ۱۳۳.۰۰۰.۰۰۰ ریال، هوشمندسازی کارت خودر و۴۳۵.۰۰۰ ریال، هزینه خدمات پست ۵۰۰.۰۰۰ ریال، تولید پلاک وشماره گذاری ۲.۸۰۰.۰۰۰ ریال، بیمه شخص ثالث ۳۷.۱۸۴.۰۲۷ ریال).

فیدلیتی 7 نفره

در عرضه فیدلیتی، همچنین ۱۹۶ دستگاه فیدلیتی ۷ نفره شامل ۹۸ دستگاه سفید و ۹۸ دستگاه مشکی به قیمت پایه ۷۷۲ میلیون تومان روی تابلو عرضه می‌شود و به قیمت پایه، 9 درصد مالیات و 17 میلیون و 400 هزار تومان هزینه‌های جانبی اضافه خواهد شد. در خصوص فیدلیتی 7 نفره نیز شرایط مثل فیدلیتی 5 نفره است.

قیمت این خودرو در بازار یک میلیارد و 325 میلیون تومان است. قیمت سر به سر این خودرو در بورس کالا یک میلیارد و 200 میلیون تومان است، چرا که به مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون تومان، 108 میلیون تومان مالیات و 17.5 میلیون تومان هزینه‌های جانبی اضافه می‌شود.

اما دو دلیل وجود دارد که خریداران باید قیمت نهایی را کمتر از یک میلیارد و 270 میلیون تومان ثبت کنند. اول اینکه 2 ماه پول خریدار نزد خودروسازی می‌ماند، که خریدار می‌تواند در بدترین حالت سود بانکی برای آن بگیرد. دوم اینکه بازار خودرو ریسکی است. اگر خریدار درخواست خود را با قیمت سر به سر ثبت کند و بازار خودرو نزولی شود، این خودرو گران‌تر از بازار برای او تمام می‌شود.

بیشتر بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید