نسخه 128 گیگابایتی گلکسی اس 23 از حافظه UFS 3.1 کندتر استفاده می‌کند

به گزارش رایااستور، با نزدیک شدن به عرضه سری گلکسی اس 23، مثل اینکه گلکسی اس 23 استاندارد قرار است یک پای خود را در گذشته نگه دارد و با فضای ذخیره‌سازی پایه 128 گیگابایتی عرضه شود. Leakster Ice Universe برای خریداران احتمالی گلکسی اس 23 خبر خوبی ندارد، چراکه ظاهراً نسخه 128 گیگابایتی از فرمت ذخیره‌سازی قدیمی UFS 3.1 استفاده می‌کند.

نسخه 256 گیگابایتی بالاتر از فرمت ذخیره‌سازی UFS 4.0 جدید، سریعتر و کارآمدتر استفاده می‌کند و در زمان عرضه با همان قیمت مدل 128 گیگابایتی در دسترس خواهد بود. طبق گفته Ice، سامسونگ بسته‌های 128 گیگابایتی UFS 4.0 را تولید نکرده است، فقط 256 گیگابایت و بالاتر به فرمت ذخیره‌سازی UFS 4.0 مجهز هستند. در حال حاضر به نظر می‌رسد که تنها رقیب ژاپنی Kioxia دارای فرمت ذخیره‌سازی UFS 4.0 با ظرفیت 128 گیگابایت است، اما سامسونگ الکترونیک تمایلی به استفاده از آنها ندارد.

این اقدام سامسونگ، ممکن است دلیل خوبی داشته باشد. حافظه فلش، تراشه‌ها را به صورت موازی به هم متصل می‌کند تا سرعت انتقال داده را افزایش دهد؛ هر چه تراشه‌های بیشتری وجود داشته باشد، ذخیره‌سازی نیز سریعتر انجام می‌شود. این یعنی اغلب اتفاق می‌افتد که کوچکترین پیکربندی‌های ذخیره‌سازی، کندتر از پیکربندی‌های بزرگتر هستند. این یعنی اینکه بسته‌های 128 گیگابایتی UFS 4.0 ممکن است در حد UFS 4.0 ظاهر نشوند و خیلی خوب عمل نکنند.

یکی دیگر از افشاگران، @chunvn8888، ادعا می‌کند که سامسونگ محدودیت‌های بیشتری برای گلکسی اس 23 استاندارد در نظر گرفته است. بعنوان مثال، گلکسی اس 23 استاندارد تنها دستگاهی خواهد بود که از شارژ 25 وات استفاده می‌کند.

اما توییت چون، تصویر بدتری از اس 23 ترسیم می‌کند. Wi-Fi 6E به جای Wi-Fi 7، حاشیه‌های کمی ضخیم‌تر در اطراف نمایشگر و یک موتور لرزش ضعیف‌تر. در توییت به چیزی اشاره نشده است، اما به نظر می‌رسد که اس 23 بازهم UWB را دریافت نخواهد کرد.

اگر می‌خواهید از ردیاب‌های پیشرفته‌تر اسمارت‌تگ‌پلاس با جهت‌یابی استفاده کنید، UWB بسیار مهم است. در مورد وای‌فای، Wi-Fi 7 هنوز نهایی نشده است، بنابراین دستگاه‌های فعلی که ادعا می‌کنند از آن پشتیبانی می‌کنند واقعاً فقط از نسخه پیش‌نویس استاندارد پشتیبانی می‌کنند.

حتی با وجود اینکه نسخه استاندارد سری اس 23 با این اقداماتی که انجام داده است، سعی در کم کردن هزینه‌ها داشته، اما انتظار می‌رود که قیمت این دستگاه در بازار افزایش داشته باشد.

خبرهای بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید