با عرضه خودرو در بورس کالا، قرعه‌کشی خودرو حذف می‌شود؟

رئیس سازمان بورس در پاسخ به این پرسش که آیا با عرضه خودرو در بورس…

رئیس سازمان بورس در پاسخ به این پرسش که آیا با عرضه خودرو در بورس کالا، قرعه‌کشی خودرو حذف می‌شود؟ گفت: در مورد خودروهایی که در بورس کالا عرضه می‌شوند، قاعدتاً قرعه‌کشی معنی نخواهد داشت و بر اساس عرضه در بورس انجام خواهد شد.

به گزارش رایااستور، «مجید عشقی» در ارتباط تلفنی با بخش خبری 21 سیما درباره جزئیات این خبر افزود: عصر سه‌شنبه جلسه شورای عالی بورس به ریاست وزیر اقتصاد تشکیل شد و بحث عرضه خودرو در بورس یکی از موضوعات اصلی جلسه بود که با توجه به بحث‌هایی که در جلسه انجام شد اعضای شورای عالی بورس مصوب کردند که عرضه خودرو در بورس ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: عرضه خودرو‌هایی که قبل از این در هیأت پذیرش بورس کالا، تصویب و پذیرش شده و مورد موافقت اعضای این هیأت قرار گرفته است و در دو ماه گذشته عرضه‌هایی را در بورس کالا داشتند، ادامه پیدا خواهد کرد.

عشقی افزود: از عرضه‌کنندگان و خودروسازان خواسته شده است که برنامه عرضه را ارائه دهند تا متقضایانی که می‌خواهند خرید‌های خود را انجام دهند بتوانند برنامه‌ریزی کنند و هر هفته مشخص باشد که چه خودرو‌هایی عرضه می‌شود.

رئیس سازمان بورس در پاسخ به این پرسش که این عرضه‌ها شامل چه خودرو‌هایی می‌شود؟ و آیا تعداد خودرو‌ها برای عرضه مشخص شده است؟ گفت: این برنامه را خودروسازان خواهند داد, چون عرضه‌ها تا الآن غیر منظم بود که یکی از ایراد‌های اصلی ما هم این بود که تعداد عرضه‌ها در هفته‌های آینده مشخص نبود‎؛ ان‌شاءالله خودروسازان عرضه‌ها را با توجه به میزان برنامه تولیدشان و تعهدات عرضه‌ای که دارند در هر هفته یا هر دو هفته به صورت مشخص اعلام خواهند کرد.

عشقی تأکید کرد: این عرضه‌ها به تناسب تعداد خودرو‌هایی که وجود دارد چند روز قبل از انجام معامله اعلام خواهد شد تا متقاضیان بتوانند برنامه‌ریزی لازم را برای خرید داشته باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با عرضه خودرو در بورس کالا، قرعه‌کشی خودرو حذف می‌شود؟ گفت: در مورد خودرو‌هایی که در بورس کالا عرضه می‌شوند، قاعدتاً قرعه‌کشی معنی نخواهد داشت و بر اساس عرضه در بورس انجام خواهد شد.

رئیس سازمان بورس در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه به تازگی شورای رقابت همه خودرو‌ها را مشمول قیمت‌گذاری اعلام کرده است، آیا عرضه خودرو در بورس با این تصمیم منافاتی ندارد؟ گفت: خیر؛ هیچ منافاتی با بحث دستورالعمل شورای رقابت ندارد، زیرا بر اساس بند ج ماده 36 قانون احکام دائمی، کالا‌هایی که در بورس کالا پذیرفته می‌شوند بر اساس قوانین و مقررات بورس کالایی برخورد می‌شوند و مشمول هر نوع نظام قیمت‌گذاری نخواهند بود.

بیشتر بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید