خودرو

خودرو جذاب سونی در نمایشگاه CES

به گزارش رایااستور، سونی در نمایشگاه لوازم الکتریکی لاس‌وگاس ماشینی را نمایش داد که قرار است با همکاری هوندا تولید کند. این ماشین که نامش افیلا (AFEELA) است در سال ۲۰۲۶ به بازار خواهد آمد.

ماشین ظاهری ساده دارد که هوندا می‌گوید با الهام از سفینه‌های فضایی طراحی شده است. درها بدون دستگیره است و به جای آینه دوربین دارد.  بین دو چراغ جلو یک نمایشگر است که علاوه بر آرم ماشین، اطلاعاتی نظیر میزان شارژ باتری را نمایش می‌دهد. راننده همچنین می‌تواند تصاویری را به دلخواه خود در این نمایشگر نشان دهد.

سونی جزییات فنی ماشین را منتشر نکرده و فقط اعلام کرده که افیلا ۴۵ دوربین و حس‌گر دارد که با کامپیوترهایی کنترل می‌شوند که قدرت پردازش آنها ۸۰۰ هزار میلیارد محاسبه در ثانیه است. پردازشگر گرافیکی ماشین مشابه جدیدترین مدل پلی‌استیشن، کنسول بازی‌های سونی است و گرافیک‌هایش توسط شرکت‌های تولید‌کننده بازی‌های ویدیویی طراحی شده است.

سونی می‌گوید سرگرمی‌هایی که برای سرنشینان تدارک دیده در بازار بی‌رقیب است. این امکانات که مجموعه‌ای از بازی‌ها و فیلم‌های شرکت سونی را شامل می‌شود به احتمال زیاد با پرداخت حق اشتراک در اختیار مالک قرار خواهد گرفت.

نمایشگر ماشین کل داشبورد را پوشانده و دو نمایشگر بزرگ هم برای سرنشینان عقب گذاشته شده است. ماشین در شهر در سطح ۲ و در محدوده‌هایی مشخص در سطح ۳ خودران است. در سطح ۲ راننده باید دستش روی فرمان و حواسش به جاده باشد. در سطح ۳ که معمولا در محدوده بزرگراه‌ها است، راننده می‌تواند دستش را از روی فرمان بردارد و رانندگی را به ماشین بسپرد. 

ماشین در یکی از کارخانه‌های هوندا در آمریکا تولید خواهد شد و سونی می‌گوید آن را مستقیم از طریق اینترنت خواهد فروخت. قیمت افیلا اعلام نشده، اما پیش‌بینی می‌شود از نظر قیمت با ماشین‌هایی نظیر بنز و ب‌ام‌و رقابت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *