زارع‌پور: دکل‌های BTS هیچ ضرری برای سلامتی ندارند!

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: میزان تشعشات دکل‌های مخابراتی در کشور از استانداردهای جهانی پایین‌تر است و هیچ خطری برای سلامت افراد ندارد.

عیسی زارع پور در جمع خبرنگاران درباره موضوع شکایت برخی از افراد در سامانه ۱۹۵ و رسیدگی به موضوع مشکل آنتن‌دهی گفت: بعضی از وقت‌ها برخی از مشکلات نیاز به پیگیری اشخاص نیز دارد از جمله همین موردی که در ۱۹۵ ذکر شده است.

وی افزود: یک مورد بود که فردی به من پیام داده بود که در محل ما یک دکل BTS بوده و جمع شده و به من قول داده بودند که تا آخر سال دوباره نصب می‌شود اما من را دوباره به زمان دیگری حواله داده‌اند. من این مورد را شخصاً پیگیری کردم و متوجه شدم که اهالی محل اجازه نصب دکل BTS و تجهیزات مخابراتی اپراتورها را نمی‌دهند. بنابراین اشخاص باید این موضوع را پیگیری کنند و در نهایت اهالی محل را راضی کنند، زیرا مسائل این چنینی از اراده وزارت ارتباطات خارج است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: موضوع نصب دکل‌ها نیازمند فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی است.

وی گفت: برخی از مردم تصورشان این است که آنتی‌های BTS (بی تی اس) مضر هستند درحالیکه بارها گفته‌ایم این‌گونه نیست و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بارها اندازه‌گیری کرده‌اند و به‌طور روتین هم این کار در حال انجام است.

زارع پور تاکید کرد: میزات تششعات دکل‌های BTS در ایران از استاندارهای جهانی هم پایین‌تر است و خیال مردم را راحت کنیم که هیچ ضرری برای سلامتی ندارد چون همین شبهه باعث می‌شود که اهالی یک محل اجازه نصب دکل را ندهند.

وی گفت: من در بازید از یکی استان‌ها در محلی متوجه شدم که گروهی آمده بودند و می‌گفتند که موبایل‌ها آنتن نمی‌دهد و گروهی دیگر می‌گفتند دکل‌ها را جمع کنید ضرر دارد. بنابراین این موضوع نیازمند تبیین است تا خیال مردم را از نبود ضرر این دکل‌ها راحت کنیم.

بادنبال‌کردن صفحه فناوری ما، جدیدترین اخبار این حوزه را از رایااستور دنبال کنید.

پربازدیدترین مقالات مارا نیز دنبال کنید:

بهترین گوشی

بهترین دوربین گوشی

بهترین گوشی سامسونگ

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید