افیلیت دیجیکالا 728 در 90

سامسونگ برای رفع کندی دوربین گوشی‌های گلکسی، آپدیت منتشر کرد

به گزارش رایااستور، شاید شما هم در هنگام استفاده از دوربین گوشی‌ گلکسی خود متوجه شده باشید که سرعت این برنامه کمی کند است و در هنگام عکاسی از موقعیت‌های حساس که عکس العمل سریع کاربر و دوربین را نیاز دارد با مشکل روبرو است. خوشبختانه سامسونگ امروز با پذیرش این موضوع اعلام کرد برای رفع این مشکل یک بروزرسانی منتشر کرده است.

سامسونگ هم اکنون یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان گوشی هوشمند در جهان محسوب می‌شود؛ چرا که هرساله انبوهی از گوشی‌های پایین‌رده تا بالارده را تولید و روانه بازار می‌کند. اما به نظر می‌رسد تمامی این محصولات سامسونگ دارای یک اشکال فنی مشترک هستند. اشکالی که سامسونگ نیز به تازگی آن را تایید کرده و به منظور رفع آن یک بروزرسانی منتشر کرده است.

سامسونگ امروز تایید کرد که سرعت برنامه دوربین گوشی‌های گلکسی آن پایین‌تر از معمول است و این موضوع سبب می‌شود که کاربران در هنگام عکاسی از موقعیت‌های حساس حداقل چند میلی ثانیه را از دست بدهند. اگرچه این زمان برای بسیاری از کاربران چندان مهم نیست، اما مطمئناً این زمان تاخیر، بخشی از آن‌ها که به صورت حرفه‌ای عکاسی می‌کنند را آزار می‌دهد. به ویژه در هنگام استفاده از گوشی‌های بالارده که بسیاری از عکاسان حرفه‌ای از آن‌ها به عنوان یک دوربین همه‌کاره استفاده می‌کنند.

کندی دوربین گوشی‌های سامسونگ

سامسونگ به تازگی به منظور رفع این مشکل دوربین گوشی‌های گلکسی خود قابلیتی با عنوان Quick Tap Shutter را معرفی کرده است که می‌توان آن را در برنامه Camera Assistant مشاهده و فعال کرد. این قابلیت سبب می‌شود که بلافاصله پس از اینکه دکمه شاتر توسط کاربران لمس شد دوربین گوشی‌های گلکسی نسبت به ثبت تصویر اقدام کنند. به این ترتیب شاتر خیلی سریع‌تر از قبل عمل می‌کند و دیگر تاخیر چند میلی ثانیه‌ای را در فعالسازی دوربین لحاظ نمی‌کند. در حالت عادی دکمه شاتر گوشی‌های گلکسی هنگامی عمل می‌کند که کاربران آن را لمس کرده و رها می‌کنند.

سامسونگ در توضیحات مربوط به این دکمه آورده است که همچنان با لمس و نگه‌داشتن آن می‌توان تصاویر GIF و یا پی در پی (Burst) را ثبت کرد و یا با لمس و جابه‌جایی انگشت، دوربین را خیلی سریع در وضعیت ثبت ویدیو قرار داد. البته در این حالت چون دکمه شاتر لمس شده است یک تصویر اضافه نیز به ثبت می‌رسد.

اگرچه قابلیت Quick Tap Shutter بسیار مفید است و به کاربران کمک می‌کند خیلی سریع‌تر از گذشته از موقعیت‌های حساس و مهم تصویر ثبت کنند اما متاسفانه سامسونگ آن را در برنامه Camera Assistant خود جای داده است. این برنامه در حال حاضر با گوشی‌های میان‌رده و پایین‌رده سامسونگ سازگار نیست و حتی امکان نصب آن بر روی بسیاری از گوشی‌های بالارده این شرکت نیز وجود ندارد. به این ترتیب باید گفت که هم اکنون میلیون‌ها گوشی سامسونگ امکان استفاده از این قابلیت عالی را ندارند.

سامسونگ باید به جای قرار دادن این قابلیت‌ عالی در برنامه Camera Assistant، آن را در منوی تنظیمات دوربین این گوشی‌های هوشمند قرار دهد تا امکان استفاده از آن برای بخش بیشتری از کاربران وجود داشته باشد. به نظر می‌رسد به دلیل کندی حافظه و یا فناوری استفاده شده در این بخش از بسیاری از گوشی‌های سامسونگ امکان استفاده از قابلیت Quick Tap Shutter در آن‌ها وجود ندارد. سامسونگ همچنین می‌تواند این قابلیت را به صورت پیش‌فرض در بسیاری از گوشی‌های هوشمند خود در وضعیت فعال قرار دهد؛ چرا که مطمئناً کاربران از ثبت فوری و سریع عکس‌های خود شادمان می‌شوند.

اگرچه قابلیت Quick Tap Shutter در حال حاضر در اختیار بخش اعظمی از کاربران گوشی‌های گلکسی قرار ندارد اما پذیرش این موضوع که دوربین گوشی‌های گلکسی این شرکت با کندی بیش از حد همراه است یک گام درست و رو به جلو محسوب می‌شود.

اخبار بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید