تسلا در رقابت با خودروهای چینی فروش کمتری داشت

به‌گزارش رایااستور، تسلا همچنان با فاصله اندکی بزرگترین تولیدکننده خودروهای برقی در جهان است. فروش این خودروها اما آنچنان که انتظار می‌رفت بالا نرفته، بازار رقابت داغ است و ایلان ماسک گفته برای بالابردن فروش حاضر است از سوددهی صرف‌نظر کند.

شرکت خودروسازی تسلا برای دومین بار در سال جاری میلادی قیمت تمامی خودروهایش را کاهش داد. این شرکت اعلام کرده که گرانترین مدل‌های تسلا؛ S و X هرکدام پنج هزار دلار ارزانتر شدند. علاوه بر این یک مدل اولیه Y نیز هم‌اکنون با قیمتی زیر ۵۰ هزار دلار قابل خریدن است.

ایلان ماسک، رییس و موسس تسلا اعلام آمادگی کرده که برای بالا رفتن فروش از سوددهی چشم‌پوشی کند. تسلا در ماه ژانویه قیمت‌هایش برای تمامی تولیدات خود را حدود ۲۰ درصد کاهش داد. تاثیر این اقدام اما آنطور که انتظار می‌رفت، زیاد نبود.

در سه ماهه اول سال جاری تحویل خودروهای تسلا تنها چهار درصد نسبت به سه ماهه قبل افزایش یافت و به ۴۲۲ هزار و ۸۷۵ دستگاه رسید. حدود ۱۸ هزار خودروی تولیدشده اما خریداری پیدا نکردند.

تسلا در ماه مارس یک بار دیگر قیمت‌ها را کاهش داد اما این کاهش قیمت برای مدل‌های S و X  چندان موفقیتی در پی نداشت. از این دو مدل تسلا تنها ۱۰ هزار و ۶۹۵ دستگاه در سه ماهه اول به فروش رفت که پایین‌ترین سطح از سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ به این سو بود.

تسلا اما همچنان با اندکی فاصله بزرگترین تولیدکننده خودروهای کاملا برقی در سراسر دنیاست اما رقابت با سرعت غیرقابل انتظاری بالا می‌رود.

کارخانه چینی BYD  که خودروهای برقی تولید می‌کند در ماه مارس رشد فروش کاملا محسوس‌تری از تسلا داشته است. فروش خودروهای این کارخانه در ماه مارس به ۲۰۶ هزار و ۶۷۰ دستگاه رسید که رشدی ۹۸ درصدی را نشان می‌دهد. از این تعداد ۱۰۲ هزار و ۶۷۰ خودرو کاملا برقی هستند.

در سه ماهه اول امسال BYD از رشد ۸۵ درصدی فروش خودروهای صددرصد برقی‌اش خبر داده است: ۲۶۴ هزار و ۶۴۷ دستگاه.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید