شاخص بورس 17 هزار واحد ریزش داشت

به گزارش رایااستور، بورس امروز با منتشر شدن دستورالعمل جدید شورای رقابت با فشار فروش سنگینی روبه‌رو شد و در نهایت شاخص کل با کاهش 1.1 درصدی به عدد 1 میلیون و 540 هزار واحدی رسید.

در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۹ میلیارد و ۶۰۴ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵ هزار و ۷۷۶ میلیارد تومان در بیش از ۴۵۵ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۷ هزار و ۵۹ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۴۰ هزار و ۱۸۳ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت بندر عباس شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی فناوران، گروه دارویی برکت و بانک سینا با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۸ میلیارد و ۲۴۷ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۱ هزار و ۵۹۴ میلیارد تومان در ۲۸۰ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۱۳ واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۰ هزار و ۳۷ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های بیمه پاسارگاد، پتروشیمی تندگویان و پلیمر آریا ساسول بیشترین اثر منفی بر این نماگر به نام شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، بیمه سامان و پتروشیمی مارون شد.

خبرهای بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید