سامانه یکپارچه تخصیص خودرو باز شد [جزئیات]

متقاضیانی خرید خودرو که نوبت تحویل خودروی آنها سال ۱۴۰۳ می‌باشد می‌توانند با مراجعه به سامانه یکپارچه خودرو که درحال‌حاضر باز شده است، خودروی دیگر انتخاب کنند تا نوبت تحویل خودرو آنها به ۱۴۰۲ تغییر نماید.

به گزارش رایااستور، سامانه یکپارچه عرضه خودرو از دیروز ۵ اردیبهشت به مدت ۵ روز در دسترس است و متقاضیان خرید خودرو در طرح یکپارچه که نوبت آنها به سال ۱۴۰۳ موکول شده است در صورت تمایل می‌توانند با ورود به سامانه نسبت به تغییر نوع خودرو انتخابی خود اقدام کنند.

براساس اعلام وزارت صمت این سامانه قرار بود از صبح امروز در دسترس متقاضیان قرار گیرد که به دلایلی این امر محقق نشد و بالاخره با تاخیر چند ساعته درحال‌حاضر سامانه بروز رسانی و در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

براساس اعلام امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت متقاضیانی که نوبت بندی تحویل خودرو آنها به علت انتخاب خودروهای پرمتقاضی به سال آینده (۱۴۰۳) موکول شده است می‌توانند با مراجعه به سامانه easalcar.ir نسبت به تغییر نوع خودرو خود اقدام کنند و خودروی مورد نظر خود را در سال ۱۴۰۲ تحویل بگیرند.

وی افزود: همچنین این امکان برای افرادی که به هر دلیلی قصد تغییر نوع خودروی خود را دارند نیز فراهم است تا با مراجعه به سایت از خرید انصراف دهند و سپس در مرحله دوم طرح یکپارچه که از ۱۶ اردیبهشت آغاز می‌شود شرکت کنند.

براساس اعلام وزارت صمت از حدود ۵۰ محصول مختلف عرضه شده در طرح یکپارچه فقط در ۵ محصول پرتقاضا با تیپ بندیهای مختلف در اعلام نتایج تحویل به ۱۴۰۳ موکول شده است که متقاضیان این خودروها می‌توانند با انتخاب خودروهای دیگر خودروی خود را در سال ۱۴۰۲ تحویل بگیرند.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد برگزاری مرحله دوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه بدون محصولات ایران خودرو توضیحاتی ارائه کرد و گفت: اختلال به وجود آمده در سامانه یکپارچه خودرو و امکان ویرایش محصول برای متقاضیان تا ساعاتی دیگر رفع خواهد شد.

«امید قالیباف» با بیان اینکه گزینه‌های قابل دسترس متقاضیان برای ویرایش نوع خودرو باید بر روی سایت سامانه یکپارچه بارگذاری می‌شد، خاطرنشان کرد: شرکت خودروساز مدل خودرو را در سامانه به معرض نمایش می‌گذاشتند تا بر اساس خودروهای ارائه شده، مشتری محصول مورد نظر خود را انتخاب کند، این سامانه از صبح امروز با اختلالاتی مواجه شده بود که بعد از بارگذاری مجدد محصولات، مجدد در معرض دسترسی قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص انتخاب پنج خودروی دارای اولویت برای اصلاح محصول خریداری شده، تاکید کرد: اگر زمان دریافت خودرو در سال ۱۴۰۳ تعیین شده باشد، متقاضی می‌تواند برای تعییر محصول اقدام و اولویت دیگری را انتخاب کند؛ به این ترتیب خریدار پنج محصول را بر اساس اولویت در سامانه یکپارچه خودرو انتخاب خواهد کرد و سپس به صورت خودکار هر کدام از خودروهایی که امسال ظرفیت و امکان تحویل داشته باشد، را دریافت خواهد کرد.

به گفته قالیباف، اولویت یکم تا پنجم می‌تواند از میان محصولات مختلف شرکت‌های ارائه‌کننده خودرو باشد و متقاضی بدون محدودیت در انتخاب به محصولات مختلف دسترسی پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه در مرحله نخست ثبت‌نام سامانه یکپارچه خودرو، ایران خودرو بیشترین تقاضا را داشته است، گفت: با توجه به تکمیل ظرفیت این شرکت،‌ در صورتی که متقاضیان طی پنج روز آینده محصولات را تغییر ندهد، این امکان وجود دارد که ایران خودرو در ثبت نام مرحله دوم فروش خودرو شرکت نکند و محصولات این شرکت عرضه نشود، البته هنوز تصمیم قطعی در این مورد گرفته نشده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید