افیلیت دیجیکالا 728 در 90

شاخص بورس در سکوی 2 میلیون و 44 هزار واحد ایستاد

به‌گزارش رایااستور،در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از ۱۴میلیارد و ۶۹۷میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر ۸هزار و ۵۶۱میلیارد تومان در بیش از ۸۱۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۵هزار و ۳۰۲واحدی در ارتفاع ۲میلیون و ۴۴هزار و ۴۹۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، پتروشیمی نوری و پتروشیمی بوعلی سینا شد و در مقابل شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت تبریز خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 7میلیارد و 692میلیون ورقه به ارزش 41هزار و 136میلیارد تومان در 418هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 236 واحد رشد کرد و در ارتفاع 25هزار واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پلیمر آریا ساسول، بانک دی و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی مارون و گروه انتخاب الکترونیک آرمان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید