بررسی شاخص کل بورس امروز 23 اسفند 1401

شاخص کل امروز هم موفق به پس گیری کانال از دست رفته 1.8 میلیون واحدی نشد. بازار در جریان معاملات امروز، سه سهم خودرو، وآذر و خزامیا بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های دی، شستا و خپارس بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند.

به گزارش رایااستور، معاملات روز جاری بازار سهام در حالی رقم خورد که شاخص کل بورس در جهت روز گذشته خود گام برداشت؛ بر همین اساس نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با افزایش هزار و 363 واحدی که معادل 0.1 درصد این شاخص است رو‌به‌رو شد و در ارتفاع یک میلیون و 782 هزار واحدی به کار خود خاتمه داد.

شاخص کل هم‌وزن نیز همسو با شاخص کل رفتار کرد و با افزایش 0.1 درصدی به سطح 541 هزار و 35 واحدی رسید. گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات امروز را 11 میلیارد و 820 میلیون و ارزش معاملات را پنج هزار و 554 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی حکایت از خروج سرمایه حقیقی‌ها از بازار سهام دارد.

شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان بورس امروز، خبر از خروج 42 میلیارد تومانی پول از بورس می‌دهد.

بیشترین ارزش معاملات امروز

در جریان معاملات امروز بازار، سه سهم خزامیا، خودرو و وآذر بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های دی، شستا و خپارس بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند.

همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت. گلدیرا با افزایش 30.12 درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد.

در مقابل، ثرود نیز با افت 6.95 درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های اخابر، خاور و سصفها تعلق گرفت. همچنین سهم‌های اخابر، تنوین و خموتور نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند.

در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که نمادهای ثالوند و کلر خروج پول هوشمند داشتند.لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های خبنیان، وآتوس و واحیا رقم خورد. همچنین زمگسا در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد.

همچنین در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد شلعاب بود.

اخبار بیشتری بخوانید:

منبع: تجارت نیوز

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید