بررسی شتاب حیرت انگیز این خودرو پورشه + عکس

پورشه ۹۱۸ اسپایدر به همراه فراری لافراری و مک لارن P۱ جزو سه ابر خودرویی بود که عصر جدید خودروها را رقم زد و اخیراً یکی از ویدئوهای مربوط به شتاب گیری فوق‌العاده‌اش در فضای مجازی سروصدا کرده است.

به گزارش رایااستور، ابر خودروی ۹۱۸ اسپایدر از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ و به تعداد ۹۱۸ دستگاه تولید شد. تا به اینجای کار می‌توان گفت خودروی یاد شده آخرین هایپرکار پورشه است که حتی با استانداردهای کنونی صنعت خودرو نیز پرفورمنس فوق‌العاده‌ای دارد.

در نگاه اول به نظر می‌رسد هایپرکار پورشه قدرت استاندارد ۸۷۵ اسب بخار و گشتاور ۱۲۸۰ نیوتون متری دارد اما در آغاز ویدئو گفته می‌شود قدرت خودرو به ۸۸۷ اسب بخار و گشتاور آن به ۱۲۴۰ نیوتون متر می‌رسد که احتمالاً ناشی از یک اشتباه فنی است.

235436552

نیروبخش ابر خودروی جذاب پورشه پیشرانه ۸ سیلندر ۴.۶ لیتری تنفس طبیعی برگرفته از خودروی مسابقه‌ای RS اسپایدر LMP۲ بوده هرچند دو پیشرانه برقی و باتری ۶.۸ کیلووات ساعتی نیز وجود دارند.

۹۱۸ اسپایدر در خط مستقیم همانند یک گلوله عمل می‌کند. شتاب گیری خودرو هیچ نشانی از کمبود ندارد و هایپرکار پورشه حتی در زمان رسیدن به مسافت ۸۰۰ متر نیز دوست دارد سرعت بگیرد.

23564375

خودروی موردبحث می‌تواند این مسافت را با سرعت ۲۷۷.۸۶۷ کیلومتر در ساعت طی کند. دمای هوا در زمان شتاب گیری ۶ درجه بالای صفر بوده و باد ملایمی نیز از سمت شمال می‌وزیده است. دمای سطح آسفالت نیز در زمان شتاب گیری به ۱۲ درجه می‌رسید.

خبرهای اخیر رسانه‌ها نشان می‌دهد پورشه به تولید جانشین ۹۱۸ اسپایدر فکر می‌کند هرچند چندین سال فاصله تا رونمایی آن فاصله‌ داریم. ژرمن‌ها معتقدند خودروی موردبحث از نسل جدید باتری‌ها باید استفاده کند هرچند هنوز مشخص نیست چنین خودرویی از قوای محرکه تمام برقی استفاده خواهد کرد یا قوای محرکه هیبریدی خواهد داشت.

23564354

پورشه با سرعت بالایی آماده عرضه خودروهای برقی می‌شود. برای مثال ماکان بدون آلایندگی در سال ۲۰۲۴ از راه خواهد رسید و یک سال بعد نیز شاهد تولید جانشین برقی ۷۱۸ باکستر و کیمن خواهیم بود.

همچنین قرار است کاین برقی نیز تولید شود و یک شاسی‌بلند سه ردیفه جدید با کد داخلی K۱ هم در حال توسعه بوده هرچند باید گفت اسطوره پورشه یعنی ۹۱۱ تا اواخر دهه جاری میلادی از قوای محرکه برقی استفاده نخواهد کرد.

اخبار بیشتری بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید