شوک جدید به بازار خودرو | میزان تغییر قیمت سورن پلاس چقدر بوده است؟

به دنبال وارد شدن شوک به بازار آزاد، قیمت برخی خودروها افززایش یافت، در این بین، سورن پلاس در بین تولیدات داخل بیش تر از همه و حدود ۲۰ میلیون تومان گران شد.

به گزارش رایااستور، طی مشکلات جدید ایجادشده برای واردات خودروها و الزام به انتقال تکنولوژی، حتی امیدوارترین نماینده مردم برای بهبود وضعیت بازار خودرو، رشیدی کوچی، هم ناامید شد.

پس از انتشار خبر الزام به انتقال تکنولوژی در کنار واردات خودروهای صفر، بسیاری از مردم و واردکنندگان امیدشان را به سهولت واردات خودروهای صفر از دست دادند و در کنار این قطع امید، قیمت خودروهای موجود در بازار آزاد نیز افزایش یافت.

هیچ کدام از خودروسازان خارجی حتا چینی ها، با توجه به تعداد کم خودروهایی که قرار است به ایران بفروشند، تکنولوژی و یا دانش، در اختیار شرکت های واردکننده ایرانی قرار نمی دهند، زیرا علاوه بر این که اعتمادی به ما ندارند، برای‌شان صرفه اقتصادی هم ندارد، چراکه تعداد خودروهای وارداتی قرار است بسیار محدود باشد.

با این حال اما دیروز برای سنگ اندازی در مسیر واردات، الزام به انتقال تکنولوژی مجدداً مطرح شد و وزارت صمت به واردکنندگان یک ماه وقت داد تا مدارک و اسناد مربوط به این قضیه را ارسال کنند، زیرا در غیر این صورت، مجوز واردات‌شان باطل خواهد شد.

شوک جدید به بازار خودرو | میزان تغییر قیمت سورن پلاس چقدر بوده است؟

به این ترتیب، در آینده ای نزدیک شاهد درگیری و جدل واردکنندگان با وزارت صمت خواهیم بود، زیرا حتا نمی توانند از چینی ها تکنولوژی دریافت کنند چه برسد به دیگر شرکت های خارجی.

لازم به ذکر است که ایران سال ها در حال مونتاژ خودروهای چینی بوده است، اما پس از این همه سال هنوز هیچ تکنولوژی‌ای از چین نگرفته است و قرار هم نیست هیچ دانشی از این طریق کسب کند.

به دنبال نتایج این رخ‌داد، شوک دوباره به بازار آزاد وارد شده و قیمت ها بالا رفته است، در این میان، سورن پلاس در بین تولیدات داخل بیش تر از همه و حدود ۲۰ میلیون گران تر از دیروز آگهی شده است.

نام خودروقیمت دیروز (تومان)قیمت امروز (تومان)
سورن پلاس فول۵۷۰,۰۰۰,۰۰۰۵۹۰,۰۰۰,۰۰۰
منبع asbe-bokhar
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید