زمان رونمایی از طرح اتصال (اینترکانکشن) پیام‌رسان‌های بومی مشخص شد

طبق گفته یک مسئول در «وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات» بنا بر وعده قبلی وزیر ارتباطات طرح اتصال (اینترکانکشن) پیام رسان‌های داخلی تا اوایل هفته آینده رونمایی می‌شود.

به گزارش رایااستور، امیر لاجوردی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به کاربران در یک پیام رسان بومی درباره زمان رونمایی از طرح اینترکانکشن پیام رسان‌های داخلی گفت: ان‌شاءالله این طرح طبق وعده وزیر محترم تا پایان سال رونمایی خواهد شد.

عیسی زارع پور – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از این با اشاره به حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از پلتفرم‌های داخلی تاکید کرده بود: همه همت ما بر این اساس است که از پلتفرم‌های داخلی حمایت کنیم تا به بهترین شکل ممکن و کیفیت بتوانند پاسخگوی نیازهای مردم باشند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین گفته بود: یکی دیگر از اقداماتی که در دست انجام است، به اصطلاح آماده سازی «اینترکانکشن» است.

در قالب این رویه پیام‌رسان‌های داخلی می‌توانند بین خودشان پیام را رد و بدل کنند. همچنین کاربر می‌تواند به پیام رسان مورد علاقه خود اجازه دهد که از سایر پیام رسان ها برایش پیام ارسال شود، بنابراین این مسئله در دست اقدام است و تا پایان سال انجام می‌شود. بنا بر اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از اعمال محدودیت بر روی ۲ پلتفرم خارجی به دنبال اتفاقات اخیر در کشور، کوچ کاربران به سمت پیامرسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی افزایش یافته است. این وزارتخانه آمار استقبال کاربران از پیام رسانه‌ای بومی را تا روزهای منتهی به بهمن ماه به صورت فعالیت ماهانه و روزانه به شرح زیر اعلام کرده بود:

میزان فعالیت کاربران در پیام‌رسان‌های بومی:

فعالیت روزانه کاربرانفعالیت ماهانه کاربران
بلهحدود ۴۱۰.۴۲
ایتا۱۰,۳۱۶.۴۵
روبیکا۱۷,۷۳۲.۶

اخبار بیشتری بخوانید:

منبع: مهر

ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید