رایااستور مگ

علت خالی شدن باتری گوشی بدون استفاده

خالی شدن باتری گوشی بدون استفاده

شاید این مشکل برای شما نیز رخ داده باشد که از گوشی موبایلتان استفاده نکرده باشید ولی شارژ باتری ان خالی شود؛ و به دنبال این مشکل، این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که علت خالی شدن باتری گوشی موبایل در زمانی که استفاده ای از آن نکرده اید چیست؟

دراین مقاله سایت رایااستور به این سوالات پاسخ داده و دلایلی  که باعث می شود شارژ باتری گوشی خالی شود را به خوبی شرح داده است . پس برای آن که دلیل  این اتفاق را به خوبی متوجه شوید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

دلایل  خالی شدن باتری گوشی

دلایل خالی شدن باتری گوشی

زمانی که تلفن شما روشن است برنامه های پس زمینه اعم از بلوتوث ، داده های تلفن همراه و … از باتری گوشی استفاده می کنند.

این فرآیند سیستم موجب می شود که موبایل با توجه به میزان استفاده پردازنده، شارژ باتری را مصرف کند.

هرچه فعالیت پردازنده گوشی شما بیشتر باشد ، شارژ بیشتری نیز مصرف و تخلیه خواهد شد.

معمولا زمانی که گوشی شما در حالت استندبای قرارداد، از موسیقی، تماس و مرورگر استفاده می کند. بسیاری از این خدمات و ویژگی های گوشی در حالت تعلیق قرار دارند و این به این معنا است که آن ها در صورت نیاز یا حتی با کم ترین نیرو نیز قابلیت اجرا را دارند.

بیش تر گوشی های موبایل برای کنترل این مشکل، ویژگی هایی برای خاموش کردن برنامه هایی که باعث تخلیه بیش از انداره باتری گوشی می شوند ، را دارا هستند.

باتری برخی از گوشی های موبایل گنجایش و توان نگهداری شازژ بیشتری دارد  که به علت جنس مواد اصلی باتری و برخی عوامل دیگر می باشد. بنابراین حتی اگر گوشی شما خاموش باشد، برای همیشه و به صورت دائمی دوام نخواهدداشت.

برنامه های بطور دائم فعال روی گوشی؛ کاهش باتری  

اکثر گوشی های موبایل هیچ زمانی به صورت کامل خاموش نیستند و میتوانند با اقدامات مورد نظر توسط شما روشن شوند.

تعداد زیادی از تلفن های همراه دارای یک سری ویژگی  های امنیتی خاص هستند که امکان دارد در یک وضعیت حقیقتا خاموش نباشد؛ بلکه بیشتر مثل فرورفتن به خواب زمستانی باشد.

یک برنامه امنیتی برای پیداکردن تلفن همراه وجود دارد؛ این برنامه ادعا می کند حتی در زمانی که گوشی خاموش است قابلیت کار کردن دارد و در صورت نیاز کار می کند.

بنابراین زمانی که شما به درستی از “انجام ندادن کار” اطلاع نداشته باشید ، دلایل گوناکونی وجود دارد که ممکن است دستگاه شما از باتری استفاده کند و بیش از آن چیزی که فکرش را کنید( طبق برنامه های نصب شده و نرم افزار های موجود در گوشی و …) شارژ تلفن همراه شما را مصرف می کند.

باتری قابل شارژ در گوشی موبایل در صورتی که تلفن کاملا خاموش باشد نیز به آرامی و بر اثر گذشت زمان از بین می رود. این اتفاق چند سال طول می کشد، ولی رخ خواهد داد.

این ازبین رفتن به علت “ تخلیه خود ” است و برای همه باتری هایی که قابلیت شارژ دارند اتفاق می افتد.

باتری های گوشی موبایل به تدریج تخلیه می شوند و در طول زمان از بین خواهند رفت.

 

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی بدون استفاده

زمانی که باتری گوشی شما بی دلیل خالی می شود می تواند دلایل بسیاری داشته باشد. سایت رایااستور برخی از این دلایل را به شما معرفی می کند.

مهم ترین دلایل خالی شدن باتری گوشی بدون استفاده

 • نصب برنامه های پرمصرف روی گوشی موبایل
 • ویجت ها
 • اتصال به اینترننت
 • روشن بودن برخی از ابزارر ها
 • به روز رسانی خودکار اپلیکیشن ها و سیستم ها
 • تنظیمات مربوط به صفحه نمایش

 

 • نصب برنامه های پرمصرف روی گوشی موبایل

یکی از مهم ترین عوامل خالی شدن باتری گوشی وجود برنامه های پرمصرف روی گوشی موبایل است. امکان دارد شما روی گوشی موبایلتان برنامه های مختلفی را نصب کنید. بعضی از این برنامه ها به صورت پیشفرض در پس زمینه گوشی تان فعال می مانند و این امکان وجود دارد که باتری شما را خالی کند.

برای مشاهده این برنامه ها می توانید طبق دستور زیر عمل کنید :

 1. Setting
 2. More
 3. Baterry
 4. App

اطلاعات مربوط به این برنامه ها و میزان مصرف باتری هر یک را مشاهده نمایید. برای بستن این برنامه نیز به ترتیب مراحل گفته شده در ذیل را انجام نمایید.

 • مسیر setting app>apps and notification را طی کنید.
 • برنامه مورد نظر را انتخاب نمایید.
 • گزینه force app و سپس ok را فشار دهید.
 • ویجت ها

Widgets

ویجت ها میانر های گرافیکی هستند که امکان دسترسی شما را به برخی از امکانات گوشی های هوشمند را راحت تر می کنند. اشکال مهم این میانبر های گرافیکی این است که مقدار زیادی از شارژ باتری را مصرف می کنند. پیشنهاد رایااستور به شما  برای جلوگیری از خالی شدن ناگهانی باتری موبایلتان این است که ویجت هایی را مصرف کم تری از آن ها دارید را از صفحه نماش مویابلتان حذف نمایید.

 • اتصال به اینترنت

یکی دیگر از دلایلی که شارژ باتری شما را کاهش می دهد، اتصال دائمی به اینترنت است. رایااستور به شما پیشنهاد می دهد تا در صورتی که به اینترنت گوشی خود نیازی ندارید ، آن را خاموش کرده و یا اگر در مکانی قرار دارید که اینترنت G3 را پشتیبانی می کند،G4 را خاموش نمایید.

 • روشن بودن برخی از ابزارها

روشن بودن یک سری از ابزارها مثل: وای فای، بلوتوث و  GPS نقش موثری در خالی شدن باتری موبایل شما دارد. در صورتی که به این ابزارها نیاز چندانی ندارید بهتر است که آن ها را خاموش نگه دارید.

 • بروز رسانی خودکار اپلیکیشن‌ها و سیستم‌ها

بهتر است برنامه هایی را که از آن ها استفاده می کنید و به آن ها نیاز دارید را به روزرسانی کنید؛ زیرا به روز رسانی خودکار همه ی اپلیکیشن ها و سیستم ها، به طرز شدیدی عمر باتری موبایل شما را کاهش می دهد.

 • تنظیمات صفحه نمایش

تنظیمات صفحه نمایش

میزان روشنایی بالای صفحه نمایش گوشی یا اینکه گوشی بی استفاده باشد ولی صفحه نمایش برای مدت طولانی روشن بماند و … همه از عواملی به حساب می آیند که باعث خالی شدن بی دلیل باتری موبایل می گردد.

خلاصه مطلب

در این مقاله سایت رایااسنور  علت خالی شدن باتری گوشی بدون استفاده را برای شما به طور کامل توضیح داده است . همچنین مواردی را برای شما ذکر کرده است که با انجام آن موارد می توانید از خالی شدن شارژ باتری گوشی تان جلوگیری کنید و یا میزان مصرف آن ها از  باتری را به حداقل برسانید . علاوه بر این برنامه های فعال در پس زمینه را برایتان نام برده است که با اشراف به این قضیه، می دانید که گوشی شما هیچوقت به طور کامل بدون انجام کار نمی باشد و تنها شمایید که تصور می کنید وقتی از گوشی استفاده نمی کنید یعنی گوشی برنامه ی فعالی ندارد و بنابراین باتری هم نباید خالی شود .

 

پرفروش ترین محصولاتی که در دیجیکالا فروخته می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا