قیمت خودرو

علت رشد قیمت خودروها در بازار آزاد چیست؟ | قیمت این خودروها افزایش یافت

به گزارش رایااستور، براساس اظهارات رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، بازار آزاد کشور طی ۱۰ تا 14 روز گذشته از ثبات نسبی برخوردار بوده است. در این بین فقط قیمت برخی از خودروها از جمله محصولات خانواده پژو و مونتاژی‌ها و خودروی هایما که توسط شرکت خودروساز فاکتور فروش صادر نمی‌شد، در بازار خودرو دچار نوسان گردیده و با رشد قیمت همراه بوده‌اند.

کدام محصولات گران شدند؟

در محصولات خانواده پژو همچون پژو پارس tu۵ و پژو پارس ساده و در مونتاژی‌ها، هایما S۷ طی دو هفته اخیر رشد قیمت داشته‌اند. علت این افزایش قیمت نیز عدم فاکتور شدن این خودروها توسط خودروسازان می‌باشد.

نوسان قیمت در سایر خودروهای گروه صنعتی ایران‌خودرو و همه محصولات شرکت خودروسازی سایپا و حتی خودروهای مونتاژی خودروسازان خصوصی نیز به چشم نمی‌خورد و می‌شود گفت که این خودروها ثبات قیمتی خود را حفظ نموده‌ تغییر قیمتی نداشته‌اند.

علت رشد قیمت خودروها در بازار آزاد چیست؟ | قیمت این خودروها افزایش یافت

طبق گفته سعید موتمنی در صورتی که وزارت صنعت معدن تجارت به وعده خود جامه عمل می‌پوشاند و آن تعداد خودرویی که گفته بود را وارد می‌کرد، قطعا فاصله قیمت کارخانه خودروها تا بازار آزاد کمتر می‌شد.

قیمت‌ خودروها تا اردیبهشت ماه سال جاری، روند صعودی داشت اما بعد از آن تا مرداد 1402، روند قیمت‌ها کاهشی شد و این افت قیمت به طوری بود که ریزش قیمت خوردوها ساعتی اتفاق می‌افتاد، اما در اکثر محصولات، محدودیت عرضه به بازار کشور اتفاق افتاد و این امر باعث شد که روند کاهشی کند شود. (ایسنا)

علی ترکاشوند

عضو تحریریه رایااستور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *