فروش آیپاد نسل اول اپل در حراجی با قیمت نجومی

آیپاد نسل اول در زمان عرضه با قیمت ۳۹۹ دلار به فروش می‌رسید؛ حالا نمونه‌ای از آن ۵۰۰۰ هزار درصد گران‌تر فروخته شده است.

به گزارش رایااستور، اولین آیپاد در سال ۲۰۱۱ توسط «استیو جابز» فقید معرفی شد و انقلابی را در دنیای پخش موسیقی ایجاد کرد. قبل از آیپاد، کاربران برای گوش‌دادن به موسیقی از پخش‌کننده‌های بسیار بزرگی استفاده می‌کردند که طراحی چندان خوبی نداشتند و استفاده از آن‌ها سخت بود. حالا یکی از اولین نسخه‌های آیپاد در یک حراجی با قیمت ۲۹ هزار دلار فروخته شده است.

در آن زمان، آیپاد نسل اول با قیمت ۳۹۹ دلار فروخته می‌شد که حتی برای همان زمان هم نسبتاً گران بود.

اما اکنون همان‌طور که اپل اینسایدر توضیح می‌دهد، یک آیپاد نسل اول آکبند با قیمت بی‌سابقه ۲۹ هزار دلار فروخته شده است؛ یعنی بیش از ۵۰۰۰ هزار درصد گران‌تر از قیمت اولیه دستگاه!

آیپاد نسل اول اپل در حراجی

فروش آیپاد نسل اول اپل در حراجی با قیمت نجومی

آیپاد ۲۹ هزار دلاری در Rally به حراج گذاشته شد که هم موزه و هم یک مرکز تجارت است. اقلام مختلفی توسط این وب‌سایت به روشی منحصربه‌فرد به فروش گذاشته می‌شوند. درواقع از طریق Rally می‌توانید «سهم» کالاها را خریداری کنید تا مالک بخشی از آن‌ها باشید.

البته اگر یک مجموعه‌دار تصمیم بگیرد تمام سهام کالای خود را بفروشد، مالک آن به‌طور کلی تغییر پیدا می‌کند و افرادی که قبلاً سهام داشته‌اند نیز از تفاوت قیمت آن سود خواهند برد.

فروش آیپاد نسل اول اپل در حراجی با قیمت نجومی

معمولا دستگاه‌های قدیمی و اولیه شرکت‌های فناوری بزرگ مانند اپل که بسیار نادر هستند، در حراجی‌ها به فروش می‌رسند.

اخیراً یک آیفون نسل اول آکبند با قیمت رکوردشکن «۱۹۰ هزار دلار» در حراجی فروخته شد. علاوه بر اپل، اقلام مربوط به بنیان‌گذار آن، یعنی استیو جابز نیز در حراجی‌ها فروخته می‌شود. اوایل امسال، چک ۱۷۵ دلاری اپل با امضای استیو جابز با قیمت ۱۰۷ هزار دلار در یک حراجی فروخته شد.

منبع digiato
ممکن است شما دوست داشته باشید
پیام بگذارید